کد خبر: 1102357 A

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان:

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۱۷ مورد حکم قطعی قلع و قمع در مراجع قضایی در زمین‌های کشاورزی تغییر کاربری داده شده اجرا شد که با انجام آن ۶ هزار و ۷۰۰ متر از زمین‌های کشاورزی استان آزادسازی شدند و به وضعیت سابق خود بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پرویز عبدی گفت: تخریب کردن و قلع و قمع بناهای غیرمجازی که موجب تغییر کاربری در 251 قطعه از زمین‌های کشاورزی شده بود مطابق تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی کاربری زراعی و باغی با حضور نمایندگان امور اراضی، نیروی انتظامی، دادگستری و اداره کل راهداری در سه ماهه سال جاری در استان قزوین صورت گرفت.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: بناهای غیرمجاز ساخته شده در اراضی ذکر شده شامل ساختمان و اتاقک، دیوارکشی، فنس کشی، نصب کانکس و خرد کردن اراضی بوده است.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه استان قزوین دارای 489 هزار هکتار زمین کشاورزی است با انجام این تعداد قلع و قمع بیش از چهار و نیم هکتار از زمین‌های کشاورزی استان قزوین آزادسازی شده است.

این مسئول اضافه کرد: در زمان ذکر  شده ۱۷ مورد حکم قطعی قلع و قمع در مراجع قضایی در زمین‌های کشاورزی تغییر کاربری داده شده اجرا شد که با انجام آن ۶ هزار و ۷۰۰ متر از زمین‌های کشاورزی استان آزادسازی شدند و به وضعیت سابق خود بازگشتند.

عبدی بیان کرد : براساس قانون هرگونه تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و خرد کردن آن تخلف محسوب می‌شود و پیگیرد قانونی دارد.

وی ادامه داد: زمین‌های کشاورزی در کشور ما اندک هستند و باید برای تامین امنیت غذایی جامعه از آن‌ها صیانت کنیم در غیر این صورت نسل‌های آینده ما با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان در ادامه از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری در زمین‌های کشاورزی برای رسیدگی با شماره ۱۳۱تماس بگیرند.

 

 

انتهای پیام/
استان قزوین تغییر کاربری جهاد کشاورزی زمین کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر