کد خبر: 1102252 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت که این استان با عملکردی مطلوب و موثر در زمینه آموزش از راه دور موفق به کسب رتبه برتر کشور شده است.

به گزارش ایلنا از همدان، محمد پورداود افزود: حوزه آموزش از راه دور استان همدان به دلیل تاثیرگذاری بر امور تخصصی این بخش، مورد تقدیر وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: بر اساس ارزیابی های وزارت آموزش و پرورش و بررسی شاخص های مختلف عملکرد، حوزه آموزش از راه دور استان همدان با عملکردی مناسب ضمن کسب امتیاز عالی، رتبه برتر کشور را از آن خود کرده است.

پورداود عنوان کرد: جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل و افزایش پوشش تحصیلی، نظارت بر فرایند برنامه ریزی و تدوین برنامه سالانه مدارس از مهمترین شاخص های ارزیابی فعالیت های حوزه آموزش از راه دور است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی و دانش افزایی، اجرای برنامه طرح جامع نظارت در سطوح عمومی، تخصصی و عالیه، اجرای مطلوب دستورالعمل ارزیابی عملکرد مدارس، استفاده از ظرفیت شورای نظارت بر مدارس غیردولتی، برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها، استفاده از فن‌آوری های نوین و توسعه آموزش الکترونیکی و استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی مؤسسان نیز از دیگر شاخص های بررسی عملکرد این حوزه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به ضرورت بسترسازی برای آموزش‌های مجازی، از برگزاری کلاس‌های الکترونیکی در بیشتر مدارس آموزش از راه دور این استان خبر داد.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان استان همدان شاخص همدان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر