کد خبر: 1101988 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از تبدیل وضعیت اردبیل از نارنجی به قرمز خبر داد و گفت: در حال حاضر شهرستان های پارس آباد و مشگین شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از بازگشت اردبیل به وضعیت قرمز خبر داد و درباره  آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: در شبانه روز گذشته 42 بیمار جدید کرونایی در سطح استان شناسایی و بستری شده اند و خوشبختانه هیچگونه گزارش فوتی بر اثر شیوع کرونا در مدت یاد شده دریافت نشده است.

وی از ترخیص 27 بیمار کرونایی با وضعیت بهبود نسبی در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد 243 بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند و از این تعداد، وضعیت 54 بیمار وخیم گزارش شده که در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص آمار تزریق واکسن های کرونا در استان نیز بیان کرد: در نوبت اول برای 67 هزار و 624 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 29 هزار و 442 نفر در برابر کرونا واکسینه شده اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 97 هزار و 66 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

حبیب زاده ادامه داد: بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز، شهرستان های پارس آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرستانهای خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

استان اردبیل کرونا وضعیت قرمز شهرام حبیب زاده علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر