کد خبر: 1101959 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: استان قزوین باتوجه به پایتخت بودن در زمان صفویه می‌تواند درصورت شناسایی ظرفیت‌های مشترک زمینه افزایش همکاری و مناسبات با صربستان را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور در دیدار با سفیر  صربستان در ایران که پیش از ظهر امروز- شنبه 19 تیرماه-  برگزار شد گفت: استان قزوین باتوجه به ظرفیت‌های مختلف و قرار داشتن در موقیعت جغرافیایی مناسب از پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی برخوردار است.

استاندار قزوین ادامه داد: البته هنوز استان قزوین و ظرفیت‌های آن آنطور که باید به گردشگران و تجار معرفی نشده و با معرفی این ظرفیت‌ها می‌توان سرمایه گذاران مختلفی را به استان جذب کرد و تجربه مثبت سفر تجار به استان این  موضوع را تایید می‌کند.

وی ابراز کرد: در دنیای امروز توریسم و اقتصاد در برقراری ارتباط بین کشورها از سیاست پیشی گرفته و استان قزوین باتوجه به پایتخت بودن در زمان صفویه می‌تواند درصورت شناسایی ظرفیت‌های مشترک زمینه افزایش همکاری و مناسبات با صربستان را فراهم کند.

نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: محصولات متنوع کشاورزی استان قزوین در کنار گردشگری می‌تواند در افزایش ارتباط با صربستان موثر باشد و علی رغم اینکه شیوع کرونا گردشگری را محدود کرده، استان قزوین آمادگی دارد در سال آینده زمینه حضور گردشگران بشتری در این شهر فراهم شود.

وی عنوان کرد: تعیین یک هیئت دوجانبه در راستای رسیدن به وجوه مشترک می‌تواند در همکاری ایران و صربستان موثر باشد.

استاندار قزوین اظهار کرد: اتاق بازرگانی می‌تواند با در اختیار قرار دادن مجموعه‌ای از ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان برای بررسی وضعیت و توسعه راوابط اقدام کند.

وی بیان کرد: درحال حاضر دشمنان چهره کشور ایران  را در دنیا تخریب کرده و با استفاده از تبلیغات چهره فرهنگی و تاریخی ایران را به غلط به جهان معرفی کرده‌اند؛ با وجود این افرادی که به ایران سفر کرده‌اند چیز متفاوتی را تجربه کرده‌اند و سفرای کشورهای خارجی باید  واقعیت‌های ایران ر ا به دنیا معرفی و مخابره کنند. 

انتهای پیام/
استان قزوین ایران پایتخت جهان صربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر