کد خبر: 1101954 A

مدیر پایانه مرزی سرخس از انتقال روزانه ۷۷ بارگیر کامیون به کشنده ترکمن در آن سوی مرز ،برای ادامه مسیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، مهدی رضایی با اشاره به توافق انجام شده پس از شیوع ویروس کرونا بین کشور ما و ترکمنستان در خصوص جابجایی کالا گفت: براساس توافقات صورت گرفته بین ۲ کشور که از اواخر شهریورماه سال گذشته بر ما تحمیل شد مقرر گردید، کامیون ها ایرانی و... با عبور به آن طرف پل مرزی ،بارگیر کامیون خود را به کشنده ترکمن تحویل که پس از تخلیه درمقصد، سپس در پایانه مرزی سرخس به کامیون ایرانی تحویل شود.

مدیر پایانه مرزی سرخس با اظهار گلایه از این نحوه جابجایی کالا افزود:براساس توافق سال گذشته و پس از راه اندازی مجدد مرز از ابتدای سال جاری روزانه بطور متوسط ۱۴۲ کامیون بار آنها توسط کشنده های ترکمن جابجا شدند که ۷۷ دستگاه خروجی و مابقی ورودی بودند .اما آنچه این نحوه انتقال بار را به چالش می کشد،عدم توجه طرف ترکمن در سالم تحویل دادن گاری ، طولانی شدن زمان تحویل و متعهد نبودن شرکت های بیمه در آنسوی مرز عنوان کرد که مورد اعتراض کامیون داران است.

وی در ادامه تاکید کرد:اجرای دقیق و کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا، مهمترین موضوع مورد توجه در حوزه پایانه مرزی سرخس است بطوری که پس از توافق راه اندازی مجدد مرز ، تونل ضد عفونی کامیونی با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان احداث وآماده بهره برداری شد.

مهدی رضایی در پایان از فعالیت های انجام شده در خصوص تغییرات مبلمان پایانه سرخس خبر داد و تصریح کرد:مرحله دوم اجرای طرح جامع که از اواخر سال ۹۸ آغاز شد بود با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال، که شامل کف‌سازی، فضاسازی و جمع‌آوری آب‌های سطحی و... بود به پایان رسیده ، همچنین  بهسازی سالن جلسات، سقف سالن تجاری و سرویس‌های بهداشتی این پایانه مرزی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال در حال انجام ،که امیدواریم تا هفته آینده تکمیل شود

انتهای پیام/
ترکمنستان شرکت های بیمه ویروس کامیون مرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر