کد خبر: 1101876 A

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیریک گفت: سفیران سلامت تا دورترین نقاط استان را تحت پوشش قرار می دهند، خدمات بهداشتی درمانی و اعزام پزشک به روستای محروم زاچ و داربست این شهرستان نیز انجام می شود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، کاوه محمد امینی با اشاره به اینکه برای کنترل بیماری کرونا، قرنطینه افراد مشکوک و مبتلا و همچنین قرنطینه معکوس افراد ضروری است، افزود: شرایط زندگی اهالی روستا به شکلی است که کل خانوار در یک چادر یا کپر سکونت دارند و امکان قرنطینه بیماران، افراد مشکوک و همچنین قرنطینه معکوس یا به عبارتی جداسازی افراد پرخطر، سالمندان، زنان باردار از افراد دارای علائم بیماری  وجود ندارد و این امر سبب ابتلای خانوادگی به بیماری کرونا و گسترش آن در روستا شده است.

وی افزود: با توجه به بعد مسافت و محرومیت روستای زاچ و داربست از نظر امکانات رفاهی، بهداشتی و غیره، تیم سلامت به این منطقه اعزام و بیماران نیازمند توسط پزشک ویزیت شدند.

امینی تصریح کرد: تیم سلامت حاضر در این روستا، خدماتی از قبیل سنجش فشار خون بیماران، شناسایی و غربالگری بیماران مبتلا به کرونا، انجام نمونه گیری رپیدتست از افراد دارای علائم و مشکوک، ویزیت بیماران و انجام واکسیناسیون کرونا برای گروه هدف سالمندان بالای ۶۰ سال ارائه دادند.

 

انتهای پیام/
پزشک پوشش سلامت شبکه بهداشت و درمان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر