کد خبر: 1101841 A

رئیس مرکز پایش کیفیت هوای حفاظت محیط زیست استان خبر داد؛

رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: خیزش گرد و غبار منطقه‌ای هوای اراک را امروز شنبه در وضعیت ناسالم قرار داده است. آلاینده مسئول در وضعیت ناسالم هوای اراک، ذرات معلق 2.5 میکرون است و منشا آن گرد و غبار منطقه‌ای است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محرابیان افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، میانگین شاخص کیفیت هوای اراک در شبانه‌روز اخیر به 125 رسیده که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس اطلاعاتی که از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی دریافت شده، شاخص لحظه‌ای هوای اراک در ساعت 8 بامداد امروز شنبه به 141 رسیده که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

رئیس مرکز پایش کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: توصیه می‌شود در این شرایط کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران قلبی و ریوی و سخت درمان از تردد در فضای باز خودداری کنند و به توصیه‌های پزشکی توجه ویژه داشته باشند.

محرابیان با بیان اینکه گروه‌های سنی حساس باید از حضور در اماکن پرتردد پرهیز کنند، تصریح کرد: اراک یکی از 8 کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 36 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. 

انتهای پیام/
هوای ناسالم اراک ذرات معلق 2.5 میکرون خیزش گرد و غبار منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر