کد خبر: 1101821 A

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با تلاش کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان ، امروز- شنبه 19 تیرماه- فردی دستگیر شد که در گرفتن امضا و اثر انگشت از دیگران و استفاده از آن در دادگاه به نفع کسی که از او پول می گرفت مهارت داشت .

به گزارش ایلنا،هادی هاشمیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این فرد به منزل یا محل کار ِ طرف پرونده مراجعه و  به بهانه تحویل بسته پستی  ، امضا و اثر انگشت فرد را در برگه سفید می گرفت و با استفاده از  همین امضا و اثرانگشت ، قرارداد یا اظهاراتی که مد نظر داشت می نوشت .

وی ادامه داد: از آن جا که اثر انگشت و امضا اصل بود و کارشناسی هم اصل بودن آن را تایید می‌کرد ، طرفی که برای دریافت این  امضا و اثر انگشت  پول داده بود ، رای پرونده را به نفع خودش می گرفت .

هادی هاشمیان افزود: یکی از طرفین همین پرونده ها ، به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مراجعه و اعلام کرد هر چند امضا و اثر انگشت درست است اما وی هرگز قراردادی با مضمون ارائه شده در دادگاه از سوی طرف دیگر پرونده را،  امضا نکرده است .

هاشمیان ادامه داد: همین گزارش کافی بود تا موضوع به صورت جدی در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار بگیرد و با یک ماه کار اطلاعاتی و رصد میدانی گره این ماجرا باز شد .

وی افزود: تحقیقات ما را به فردی رساند که به ازای دریافت پول در پرونده های کلان ملکی  با هر ترفندی که می توانست امضا و اثر انگشت طرف مقابل پرونده را به دست می آورد و با استفاده از آن ،  قرارداد و  سند  به نفع فردی که از او پول گرفته بود، جعل می کرد .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این فرد دستگیر شده و تحقیقات برای شناسایی همدستان احتمالی او و  افرادی که قربانی ترفندهای این فرد شده اند ، ادامه دارد .

هاشمیان از کسانی که احتمال می دهند قربانی این شگرد شده اند خواست : برای طرح شکایت و اعلام گزارش به حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان در خیابان دانشجو و یا دادسرای گرگان  ، دفتر دادستانی مراجعه کنند .

 

انتهای پیام/
قوه قصاییه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر