کد خبر: 1101676 A

با فداکاری کارشناسان اورژانس؛

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: با تلاش و فداکاری کارشناسان اورژانس جوان 24 ساله غرق شده در رودخانه زیاران که ایست قلبی شده بود به زندگی بازگشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، سهیل سلطانی گفت: براساس تماسی که عصر دیروز با مرکز ارتباطات اورژانس قزوین گرفته شدف جوانی 24 ساله درحال شنا در رودخانه زیاران غرق شده بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین ادامه داد: بلافاصله آمبولانس پایگاه زیاران به محل حادثه اعزام شده و مشاهده شده که بیمار در سوی دیگر رودخانه است و علی رغم خطرناک بودن رودخانه کارشناسان اورژانس به دلیل شرایط حاد و خاص بیمار به داخل رودخانه رفته و با تلاش زیاد به بالین مصدوم رسیده و ارزیابی اولیه را آغاز می‌کنند.

وی ابراز کرد: بیمار دچار ایست قلبی به دنبال غرق شدگی و بدون علائم حیاتی بود که بلافاصله عملیات احیای پیشرفته برای مصدوم آغاز شده و پس از گذشت 30 دقیقه عملیات احیاء موفقیت آمیز بود.

سلطانی گفت: پس از انجام عملیات احیاء، بیمار جهت انجام اقداماات درمانی بیشتر و ادامه روند درمان به بیمارستان ولیعصر آبیک منتقل شد.

انتهای پیام/
استان قزوین درمان فوریت های پزشکی استان جوان ایست قلبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر