کد خبر: 1101588 A

معاون جهاد کشاورزی استان:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: باتوجه به اینکه قزوین از قطب‌های تولید انگور کشور به شمار می‌آید داربستی کردن باغات دارای اهیت بوده و تولید محصول را تا سه برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مجید اسماعیلی با اشاره به داربستی کردن باغات انگور گفت: در  راستای داربستی کردن باغات انگور استان به دنبال ارائه تسهیلات به باغداران هستیم و درصورت تحقق این امر در سال می‌توان هزار و 500 از باغات استان را داربستی کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: باتوجه به اینکه استان قزوین از جمله قطب‌های اصلی انگور در کشور است مدرن و داربستی کردن باغات انگور امکان پیشرفت بیشتری را برای باغداران فراهم می‌کند و برداشت محصول را تا سه برابر افزایش می‌دهد و  از  10 تا 12 تن به 30 تن خواهد رسید.

وی ابراز کرد: کاهش هزینه‌های تولید، ارتقای کیفیت، کاشت در تراکم بالا و پیشگیری از سرمازدگی از دگر مزایای داربستی کردن باغات انگور است.

اسماعیلی گفت: درحال حاضر پنج هزار و 300 هکتار از باغات استان از امکان داربستی شدن بهره‌مند شده و بازدهی آن‌ها افزایش یافته است.

انتهای پیام/
استان قزوین جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کاهش هزینه معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر