کد خبر: 1101322 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سمنان مطرح کرد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقام معظم رهبری تاکید داشتند نتیجه اینگونه کنگره ها و همایش ها دامنه وسیع تری داشته و بخش های گسترده ای از جامعه را نیز در بر بگیرد و در برگزاری این نکوداشت تلاش کردیم تا فرآیند عمومی سازی آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایلنا از سمنان، سید عباس صالحی در آیین نکوداشت آیت الله شاهرودی که عصر پنج شنبه 17 تیرماه در شاهرود برگزار شد، گفت: اینگونه همایش ها غیر از اینکه تجلیل و تکریم شعائر بوده و بزرگان دین نیز بخشی از این شعائر هستند زمینه ای برای پیدا کردن راهی بهتر برای ادامه زندگی و مسیر روشن آینده برای خودمان نیز خواهد بود.

وی گفت: این مرجع عالی قدر با یک قرن حیات خالصانه در وجوه مختلفی الگوی امروز و فردای ما هستند.

صالحی ادامه داد: ایشان هم در اخلاق علمی و هم در روش شناسی علمی و اِفاضات علمی، می توانند الگوی علم شناسی ما قرار بگیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: در حوزه اِفاضات ، ابتکارات ، نوآوری ها و دیدگاه های آیت الله العظمی حاج سید محمود حسینی شاهرودی الگو هایی برای حیات علمی امروز و فردای ما وجود دارد و باید از این فرصت استفاده کنیم و الگو های خود را بازسازی، بهسازی و پیرایش کنیم.

صالحی افزود: بخش مهمی از زندگی انسان حیات معنوی انسان است ؛ گوهر زندگی یک انسان جوهر معنوی است، بزرگانی چون این مرجع عالی قدر، الگو های معنوی معناشناسی و زندگی شناسی هستند و باید از این‌ مهم استفاده کرده و معنای زندگی بهتر را بیابیم.

وی یادآور شد: بخش دیگری از اینگونه نکوداشت ها، باید به الگو های اجتماعی بپردازد و با شناخت کامل این بزرگان، ویژگی ها و وجوه شخصیتی این بزرگان را الگوی زندگی اجتماعی خویش قرار دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: زندگی آیت الله العظمی حاج سید محمود حسینی شاهرودی، همانگونه که فرزند آیت الله علامه امینی تاکید داشتند، از چندین ویژگی آراسته بود، در مراودات ایشان هیچگونه تصنعی وجود نداشت و برخورد ایشان و ارتباطاتشان بسیار راحت و زلال بود و شخصیتی بی پیرایه و بی تکلف داشتند و عناوین برای این مرجع عالی قدر، هیچگونه تکلفی ایجاد نکرد.

صالحی اضافه کرد: مقام معظم رهبری تاکید داشتند نتیجه اینگونه کنگره ها و همایش ها، دامنه وسیع تری داشته و بخش های گسترده ای از جامعه را نیز در بر بگیرد و ما نیز در برگزاری این نکوداشت، تلاش کردیم تا فرآیند عمومی سازی آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نوشتن یک رُمان در خصوص زندگی نامه این مرجع عالی قدر تهیه نمایشنامه رادیویی از داخل خاطرات زندگی ایشان و تهیه مستند از جمله اقدامات در فرآیند عمومی سازی در حوزه این نکوداشت بود تا بتوانیم هرچه بیشتر و گسترده تر پیام کنگره را برای گستره وسیع جامعه و گروه های مختلف سنی نشر دهیم.

انتهای پیام/
وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی کنگره آیت الله شاهرودی عمومی سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر