کد خبر: 1101235 A

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد؛

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با جان باختن هشت نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۴۸۶ نفر رسید.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فاطمه نوروزیان اظهار کرد: جان باختگان ۴ آقا و ۴ خانم در بازه سنی ۴۲ تا ۹۵ سال از بندرعباس، بشاگرد، رودان، میناب و بندرلنگه بودند.

وی افزود:  ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و اکنون در مجموع ۸۰۳ نفر در بیمارستان‌های استان تحت مراقبتند.

نوروزیان ادامه داد: از مجموع بستری ها، ۱۰۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۲ نفر از آن‌ها وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با پیگیری‌های انجام شده سهمیه واکسن کرونای استان افزایش یافته است و تاکنون نیز ۱۰ هزار واکسن ایرانی کرونا ساخت شرکت دارویی برکت در دو مرحله تحویل استان شده است.

نوروزیان اضافه کرد: از فردا واکسیناسیون گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ سال در شهرستان پارسیان آغاز می‌شود و سالمندان به هیچ عنوان قبل از تماس با آن‌ها به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند.

وی تصریح کرد: سالمندان در بندرعباس هم در سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا نام نویسی کنند و قبل از دریافت پیامک از مراجعه حضوری به مراکز واکسیناسیون خودداری کنند.

وی از مردم درخواست کرد: با توجه به واکسیناسیون گروه سنی ۶۰ سال به بالا، افراد با سن کمتر از ۶۰ سال در سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا نام نویسی نکنند چراکه به هیچ عنوان واکسن به آن‌ها تزریق نمی‌شود.

انتهای پیام/
بیمارستان پیامک دانشگاه علوم پزشکی سالمندان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر