کد خبر: 1101221 A

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از تخلیه و بارگیری بیش از 2 میلیون تن انواع کالا در بنادر غرب استان هرمزگان طی سه ماهه سال ابتدایی سال خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، قاسم عسکری نسب اظهار کرد: دراین مدت 2 میلیون و 381 هزار و 619 تن انواع کالا تخلیه و بارگیری شده است که این امر نشان از رشد 137 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

وی افزود: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده، یک میلیون و 555 هزار و 991 تن با رشد 193 درصدی مربوط به فرآورده های نفتی و 825 هزار و 628 تن کالا‌های دیگر نیز غیر نفتی بوده است.

این مقام مسئول رشد کالاهای غیر نفتی را درمقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته 75 درصد اعلام کرد و گفت: این کالاها شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده که به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

عسکری نسب توسعه عملیات  دریایی و بندری درغرب هرمزگان را حاصل اجرای دقیق طرح توسعه ای بر اساس برنامه های مطالعاتی دانست و خاطر نشان کرد: ایجاد شرایط مناسب برای تخلیه و بارگیری انواع کالاهای معدنی و مصالح ساختمانی و برخورداری از تجهیزات مناسب بارگیری و  مزیت های گمرکی شاهد استقبال صادرکنندگان در حوزه های مختلف  بوده ایم.

وی تصریح کرد: این امر زمینه ساز گسترش تبادلات تجاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس شده واز منظر دیگر با رونق و شکوفایی اقتصادی در بندرلنگه زمینه ایجاد اشتغال جدید برای جوانان منطقه را فراهم خواهد آورد.

انتهای پیام/
خشکبار فرآورده های نفتی کشورهای حوزه خلیج فارس بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر