کد خبر: 1101171 A

فرمانده انتظامی مشهد خبر داد:

فرمانده انتظامی مشهد از اجرای طرح عملیاتی ثامن برای ارتقای امنیت محله محوردراین کلان شهرو رمزگشایی ۴۱۴ فقره سرقت خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سرهنگ حسین دهقان پور در این باره گفت: مرحله دیگری از طرح عملیاتی ثامن با بررسی گزارش های مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰  و مطالعه مطالبات مردمی که در تحقیقات میدانی انجام شد در دستور کارپلیس مشهد قرار گرفت. 

این مقام انتظامی افزود: با طراحی یک عملیات ضربتی و پس از اقدامات اولیه تحقیقاتی و همچنین با هماهنگی مراجع قضایی، این عملیات گسترده در کلان شهر مشهد اجرا شد و پلیس ۵۲ معتاد متجاهر را در مرحله اول جمع آوری و به مراکز بازپروری تحویل داد. 

فرمانده انتظامی مشهد گفت: ماموران انتظامی در این عملیات ضربتی که ۴۸ ساعت به طول انجامید ۳۹۵ متهم سرقت های خیابانی را دستگیرو با رمزگشایی از ۴۱۴ فقره سرقت ۱۴ دستگاه موتورسیکلت و ۲۱ دستگاه خودروی مسروقه را نیز کشف کرد. 

این مقام انتظامی گفت: پلیس همزمان با اجرای طرح ضربتی  یک هزار و ۵۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف را نیز اعمال قانون کرد.

سرهنگ دهقان پور با اشاره به این مطلب که متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده اند گفت: تحقیقات با دستورات تخصصی مقام قضایی ادامه دارد. 

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به این مطلب که  امنیت شهر مقدس مشهد و احساس آرامش  زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرضا(ع) خط قرمز پلیس مشهداست؛ گفت: افرادی که بخواهند نظم و امنیت را در این شهر مقدس خدشه دارکنند بدانند که با برخورد قاطعانه وقانونی خادمان امنیت ودستگاه قضایی روبرو خواهند شد.

سرهنگ دهقان پور با تشکر ازهمکاری آگاهانه شهروندان قانون مدار با پلیس خدمتگزار تاکید کرد: نقش مردم عزیز در پیشگیری از وقوع جرم و بزهکاری و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم و تاثیر گذار است و سرمایه اجتماعی پلیس محسوب می شود.

وی در پایان اظهار داشت: آنچه در بررسی های اولیه حاصل شده ، بیش از ۸۰ درصد متهمان دستگیر شده این عملیات به مواد مخدراعتیاد دارند و این مساله ،اهمیت برنامه ریزی برای پیشگیری از اعتیاد و ایفای نقش همگانی در کاهش آسیب های این پدیده  شوم اجتماعی را بیش از پیش روشن می سازد.

انتهای پیام/
سرقت سرمایه مشهد نظم و امنیت امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر