کد خبر: 1101157 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: براساس پیش بینی‌ها و تصمیماتی که تاکنون گرفته شده با واکسینه شدن معلمان و کادر آموزشی مدارس استان قزوین در سال تحصیلی جدید به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: باتوجه به آثار منفی دور بودن از مدرسه بر ضرورت حضور دانش آموزان در مدرسه تاکید داریم چرا که اهداف آموزشی از طریق فضای مجازی به طور کامل و آنگونه که باید و شاید تحقق پیدا نمی‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: پیش بینی شده تا معلمان مدارس و کادر اجرایی مدارس و آموزش و پرورش در مرداد ماه واکسینه شوند با تحقق این امر مدارس استان در سال تحصیلی جدید بازگشایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: مدارس استان در تمامی سطوح و مقاطع حضوری خواهد بود و حتی اگر واکسیناسیون با تاخیر و در شهریور ماه نیز انجام شود مدارس به صورت گروه بندی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بازگشایی خواهد شد.

این مسئول افزود: با توجه به اینکه واکسن‌های کرونای موجود برای رده سنی خاصی است امکان واکسینه کردن دانش آموزان وجود ندارد؛ چرا که در رده سنی مجاز برای دریافت واکسن قرار ندارند.

وی تاکید کرد: البته در کنار اهمیت و تاکید بر آموزش حضوری سلامت جسمی  و امنیت دانش آموزان و کادر آموزشی برای ما از همه چیز مهم‌تر است و ممکن است نحوه بازگشایی مدارس باتوجه به شرایط موجود تغییر پیدا کند.

اصغری گفت: روند کرونا رو به بهبود بود؛ اما پیک جدید کرونا که در برخی استان‌ها مشاهده شده برای ما نگرانی و دغدغه ایجاد کرده و امیدواریم با کنترل شرایط و مهار این ویروس مدارس را بصورت حضوری داشته باشیم.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان استان قزوین مدرسه ویروس سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر