کد خبر: 1101013 A

فرمانده انتظامی البرز خبر داد:

فرمانده انتظامی البرز از دستگیری یک باند کلاهبردار با روش جعل مدارک هویتی خبر داد و گفت: ارزش کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این باند بیش از 22 میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش ایلنا از البرز، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه یک باند کلاهبرداری، با تهیه مدارک هویتی جعلی و با الصاق عکس خودشان بر روی آن اقدام به تهیه کارت ملی با هویت جعلی کرده و با استفاده از این مدارک و مراجعه به بانک اقدام به افتتاح حساب و اخذ دسته چک برای انجام کلاهبرداری می کنند، بررسی موضوع در دستورکار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله کارآگاهان وارد عمل شده و پس از تحقیق و بررسی های شبانه روزی مشخص شد که موضوع صحت داشته و این افراد تاکنون از تعدادی از شکات در سطح کرج و استان های همجوار کلاهبرداری کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز درخصوص شیوه کلاهبرداری متهمان اظهار داشت: متهمان ابتدا با مدارک جعلی یک چهاردیواری تحت عنوان کارگاه در ماهدشت اجاره کرده و سپس به اصناف مربوط به قالب های فلزی و آهنی برای اجاره وسایل  رفته و به صورت ماهانه و ارائه چک تضمینی از دسته چکی که تحت عنوان جعلی مذکور گرفته بودند قالب های فلزی را به چهاردیواری منتقل کرده و پس از چند روز  چهار دیواری را  به صاحبش تحویل و  قالب ها را به استان تهران منتقل کرده و متواری می شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی 4 نفر از اعضای این باند کلاهبرداری که همه سابقه دار بودند را در استان های البرز، تهران و آذربایجان شرقی شناسایی و با هماهنگی قضائی در چند عملیات غافلگیرانه  همه آنها را دستگیر کردند.

سردار محمدیان با اشاره به اعتراف متهمان به 6 فقره کلاهبرداری یادآور شد: ارزش کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این باند بیش از 22 میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه تحقیقات بر روی این پرونده همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: همه مالباختگان این پرونده شناسایی و تاکنون 2 مالخر اموال مسروقه در این زمینه دستگیر شده اند.

انتهای پیام/
کلاهبرداری فرمانده انتطامی البرز سرهنگ محمدیان جعل مدرک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر