کد خبر: 1100957 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: به منظور شناسایی، ثبت و ضبط آثار، شرح‌احوال و ارائه خدمات به هنرمندان سامانه بانک اطلاعات هنرمندان در استان قزوین راه اندازی و آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمدحسین اسماعیلی گفت: بانک اطلاعات در عصر حاضر به عنوان یک ابزار ارتباطی و اطلاعاتی فرصت‌های نوینی را برای برنامه ریزی‌های منطبق با اهداف و نیازهای هر سیستم و دستگاهی فراهم می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: بدین سبب هدف بانک اطلاعات هنرمندان، شناسایی، ثبت و ضبط آثار و شرح احوال هنرمندان به منظور بستر سازی برای سیاست گذاری، برنامه‌ریزی و تعیین اهداف و راهکارها در حوزه فرهنگ و هنر استان قزوین است.

وی ابراز کرد: نبود منابع دقیق و اطلاعات مدون بصورت آماری و تحلیلی در بسیاری از رشته‌های فرهنگی و هنری مشکلات زیادی را در پی دارد که با راه اندازی بانک اطلاعات می‌توان خلاء‌ها و نواقص مربوط به اطلاعات تخصصی اساتید و هنرمندان را تا حد بسیار زیادی مرتفع کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برای این منظور سامانه بانک اطلاعات هنرمندان را راه اندازی کرده کلیه فعالان فرهنگی، هنری و قرآنی می‌توانند با مراجعه به این سامانه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

اسماعیلی تأکید کرد: از این پس پیش نیاز ارائه خدمات به فعالین فرهنگی، قرآنی و هنری از جمله تسهیلات، صدور مجوز، درجه هنری، عضویت در صندوق هنر و سایر موارد ثبت نام در این سامانه است؛ از این رو از کلیه اساتید و هنرمندان دعوت می‌شود اطلاعات خود را با تکمیل فرم در بانک اطلاعات هنرمندان به نشانی https://ghazvin.farhang.gov.ir/fa/artistdb/artistreg  ثبت کنند.

انتهای پیام/
استان قزوین فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و هنری فرهنگی هنری هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر