کد خبر: 1100648 A

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی نیز گفت: کتابخانه های عمومی امروز به دانشگاه مردمی تبدیل شده و بسیاری از کارهایی که بیرون فضای عمومی انجام می‌شود ،می‌توان داخل این فضاها دنبال کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تربت‌حیدریه افزود: این نهاد آماده برگزاری جلسه تجلیل مشاهیر و مفاخر در شهرستان‌های استان را دارد و امیدواریم که استارت آن از تربت‌حیدریه بخورد. 

وی درباره پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری‌ها نیز گفت: وقتی ما تفریق بودجه را نداریم، گمان دوستان بر این است که پرداخت شده و حال آنکه مبلغ یاد شده از هر شهری خارج ‌شود، در کشور تقسیم می‌شود. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در بخش دیگری گفت: کتابخانه‌های عمومی امروز به دانشگاه مردمی تبدیل شده و لذا بسیاری از کارهایی که بیرون فضای عمومی انجام می‌شود را، می‌توان داخل این فضاها دنبال کرد.

سبزیان افزود: اهمیت این ادعا زمانی  بیشتر مشخص می‌شود که همگان بدانند اقبال مردم به مراکز آموزش غیررسمی مثل کتابخانه‌های عمومی بیشتر شده و  اگر نگاه تداوم یابد، مطالبه‌گری نیز بیشتر خواهد شد. 

وی ادامه داد: انجمن کتابخانه‌های عمومی به منزله پارلمان‌های کتاب و کتابخانه‌های عمومی هستند و بخشی از این مطالبات باید در انجمن قابل تصویب و اجرا باشد و لذا می‌طلبد تا نگاه جدی‌تر به پارلمان کتاب و کتابخوانی عمومی داشته‌باشیم. 

سبزیان در ادامه  به تاثیر مثبت کرونا بر فضای مطالعه اشاره و اظهار کرد: در وضعیت کرونا مردم کتاب خوان‌تر شده‌اند و امروز کتابدارهای ما در فضای مجازی در حال فعالیت هستند. 

وی افزود: این بدان معنا است در دوران کرونا، کسانی که زیاد اقبالی به کتاب نداشته‌اند، به دلیل خانه‌نشینی بیشتر به کتاب روی آورده‌اند و معتقدیم این اتفاق مبارکی است که مردم کتابخوان‌تر شده‌اند.

وی گفت :تجهیز کتابخانه کودک و نوجوان ذیل سینما کودک در کانون پرورش فرهنگی کودکان و نوجوانان و همچنین تجهیز کتابخانه هیات عاشقان ثارالله که حدود ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد، از دیگر پیشنهادهای شهردار تربت‌حیدریه بود.

فاطمه نخعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه نیز گفت: با توجه به اینکه تربت‌حیدریه به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر در کشور انتخاب شده، ایجاد کتابخانه معین پویشی، یکی از اولویت‌های این شهر و مورد مطالبه ما از نهاد کتابخانه‌های استان است.

انتهای پیام/
خراسان رضوی شهرداری فضای مجازی کتابخانه های عمومی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر