کد خبر: 1100236 A

رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: عملیات اجرایی ۲۰ پروژه زیرساختی برای شهرک‌های صنعتی سبزوار به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی رسولیان رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید سبزوار و بازدید از واحد‌های صنعتی سبزوار که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد گفت: در هر منطقه‌ای از شهرک‌های صنعتی سبزوار و نیز شهرک‌های صنعتی کل کشور که زمین مناسب برای واگذاری وجود داشته باشد به شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب اختصاص ۱۰ درصد تخفیف در ابتدای واگذاری و ۳۰ درصد تخفیف در انتهای اتمام اقساط ۴۸ ماهه آن واگذار می‌شود.

او افزود: با نظر وزیر صمت، ۲۰ پروژه زیرساختی برای صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی سبزوار و شهرستان‌های اطراف آن در قالب تفاهم‌نامه تعریف و برنامه‌های آن مشخص‌شده است اما به دلیل زمان‌بر بودن اجرای این برنامه‌ها به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز و در امسال به اجرا درمی‌آید.

رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: با توجه به وجود متعدد شهرک‌های صنعتی در سبزوار، فراهم کردن زمینه انتقال برق به آن‌ها با مشکلاتی مواجه شده بود که نیاز به ایجاد پست فوق توزیع برق در سبزوار وجود دارد که رفع موانع واحد‌های تولیدی درزمینهٔ زیرساخت‌ها مربوطه صورت می‌پذیرد.

بهرامی‌زاده بیان کرد: همچنین تلاش می‌کنیم در سطح استان با همکاری اپراتور‌های مخابراتی پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت را به‌صورت کامل در شهرک‌های صنعتی داشته باشیم.

او از تحویل زمین برای ایجاد واحد‌های کارگاهی با اولویت کارگاه‌های دانش‌بنیان در سطح شهرک‌های خراسن رضوی و منطقه تا پایان تیرماه خبر داد و تصریح کرد: با اعلام فراخوان عمومی به‌زودی عملیات واگذاری انجام خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه به دلیل وجود صنایع متعدد وابسته به صنعت خودرو در سبزوار بستر تکمیل خوشه صنعتی و شهرک صنفی درودگری فراهم‌شده است، تاکید کرد: این شرکت در سایه همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان حمایت و پشتیبانی خود را از واحد‌های صنعتی انجام خواهد داد.

انتهای پیام/
ایران برق خراسان رضوی صنایع کوچک صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر