کد خبر: 1100230 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: 35 بیمار مبتلا به کرونا با سویه دلتا در استان مرکزی شناسایی شد و آزمایش این بیماران توسط آزمایشگاه مرجع تهران به تایید رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی علی‌محمدی افزود: روزانه 5 تا 10 مورد مثبت ویروس در استان شناسایی می‌شود که چنین آمار مطلوب نیست و در این خصوص باید میزان رعایت افزایش یابد.

وی ادامه داد: با شیوع پیک پنجم کرونا، هفته پیش رو در استان مرکزی سخت خواهد بود و در این رابطه مردم باید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی‌تر از گذشته اجرا کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: برای اینکه بتوان این بیماری را مدیریت کرد، باید 60 تا 70 درصد جمعیت جامعه واکسن دریافت کنند، در غیر این صورت شاهد موج‌های متعدد بیماری خواهیم بود.

علی‌محمدی تصریح کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط به ویروس کرونا در استان مرکزی به 65 درصد رسیده و در این راستا انتظار می‌رود برای جلوگیری از انتشار سویه جدید رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی افزایش یابد.

وی بیان داشت: از سویی دیگر قطعی های مکرر برق و آب، روند درمان بیماران بستری در مراکز بیمارستانی را با اختلال مواجه می‌کند که موضوع این معضل نیز باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد. 

انتهای پیام/
کرونا شناسایی سویه دلتا شناسایی 35 مورد در استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر