کد خبر: 1100077 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: روند افزایشی تعداد بیماران کرونایی سرپایی و بستری در خراسان رضوی نشان از آغاز موج پنجم شیوع کرونا در این استان دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی قلیان در این خصوص افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری‌شده در خراسان رضوی دیروز ۲۳۵ نفر بود در حالی که طی هفته چهارم خرداد ماه به طور میانگین روزانه ۱۸۲ نفر در بیمارستانهای این استان بستری می‌شدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۷۷۷ بیمار کرونایی در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری هستند که ۱۸۵ نفر آنان در بخش‌های مراقبتهای ویژه تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از سوی دیگر تعداد بیماران سرپایی دارای علایم مشکوک به کرونا در مراکز جامع خدمات سلامت مناطق زیر پوشش این دانشگاه از هزار و ۴۰۰ نفر در روز اکنون به بیش از ۲ هزار نفر در روز افزایش یافته است که نتیجه آزمایش پی.سی.آر و "رپید تست" یا  آزمایش تشخیص سریع کرونای بیش از ۳۰ درصد آنان مثبت است.

وی تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان رضوی را حدود ۱۰ نفر عنوان کرد و افزود: با توجه به افزایش بستری‌شدگان در بخشهای مراقبت‌های ویژه این تعداد نیز در هفته‌های آتی افزایش خواهد یافت.

  این پزشک متخصص با بیان اینکه در موج پنجم کرونا سویه هندی این ویروس شیوع دارد ادامه داد: این در حالی است که آبریزش از بینی، تب و سردرد شایع‌ترین علایم نوع هندی این ویروس است که اغلب با بیماری سرما خوردگی و حساسیتهای فصلی اشتباه گرفته می‌شود.

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از انتقال کرونا تاکید کرد و گفت: از مردم و مسوولان اجرایی تقاضا داریم کرونا را جدی بگیرند و از سفرهای غیرضروری و برپایی همایش‌ها و جلسات رایج پرهیز کنند چرا که هرگونه تجمع در شرایط کنونی خطر انتشار ویروس را در بر دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: شهروندان ضمن رعایت دستورالعملهای بهداشتی از هر گونه دورهمی و شرکت در اجتماعات پرهیز کنند و درمان به موقع را جدی بگیرند زیرا تاخیر در درمان سبب گسترش عوارض بیماری و سخت‌تر شدن فرآیند درمان خواهد شد.

انتهای پیام/
خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی فوت مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر