کد خبر: 1099600 A

در سه ماهه اول سال؛

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری، ۵۹ میلیون متر مکعب سوخت سی ان جی در سطح استان مصرف شده است.

به گزارش ایلنا، سید حجت مدنی از مصرف ۵۹ میلیون متر مکعب سی ان جی در سه ماهه اول سالجاری در استان اردبیل خبر داد و گفت: مصرف این میزان سی‌ان‌جی در بازه زمانی یاد شده صرفه جویی همین میزان سوخت بنزین را در پی داشته است.

 مدنی مصرف این سوخت پاک را در خرداد ماه سال جاری بیش از ۲۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: مصرف این فرآورده در خرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است. 

مدیر رکت پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل درباره مصرف بنزین موتور نیز تصریح کرد: به لحاظ مصرف سوخت سی‌ان‌جی در استان طی سه ماهه نخست سال جاری، کاهش مصرف بنزین با جایگزینی ۳۸.۶ درصد همراه بوده است.

بیش از ۲۱۰۰خودروی عمومی در استان اردبیل‌‌‌ دو گانه سوز شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: از زمان آغاز اجرای طرح رایگان دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی تاکنون، بیش از دو هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو در سطح منطقه دوگانه سوز شد.

سید حجت مدنی در این خصوص گفت: تاکنون مالکان ۲ هزار و ۸۵۷ دستگاه خودرو در سامانه GCR.NIOPDC.IR برای تبدیل به دو گانه سوز در سطح منطقه ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از دو هزار و ۱۰۰خودرو دو گانه سوز شدند و ۷۲۲ دستگاه خودروی دیگر در صف تبدیل هستند.

 مدنی افزود: مالکان خودروهای پلاک سفید( اینترنتی و آژانس ها) با پیمایش بیش از یک هزار کیلومتر که استعلام آنها از طریق وزارت کشور از اتحادیه های مربوط اخذ شده و در اختیار وزارت نفت قرار می‌گیرد، می‌توانند پس از دریافت پیامک شمول طرح، نسبت به تبدیل خودروهای خود به دو گانه سوز ثبت نام کنند. 

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل تاکید کرد: با توجه به تداوم اجرای طرح یاد شده، ضروری است مالکان خودرو هر چه سریعتر با ثبت نام در سامانه مذکور ثبت نام کنند تا بتوانند تا زمان تبدیل شدن به دو گانه سوز از سهمیه اعتباری برخوردار شوند، در غیر اینصورت از سهمیه اعتباری آنها کاسته شده و مانند خودروهای عادی از سهمیه سوخت برخوردار خواهند شد.

 

 

انتهای پیام/
بنزین سی ان جی سید حجت مدنی فرآورده های نفتی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر