کد خبر: 1099583 A

دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان:

دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه در زمینه قاچاق کالا و ارز در استان 25 کارگاه آموزشی با همکاری نیروی انتظامی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی استان، محمدحسین اسماعیلی در نشست ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: فرهنگ سازی در بین خانواده‌ها در این راستا از اهمیت زیادی برخوردار است؛ برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید فرهنگ‌سازی در سطح خانواده‌ها انجام شود تا حتی در صورت ورود کالای قاچاق به بازار هیچ‌گونه خریداری برای این قبیل کالاها وجود نداشته باشد.

دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود: در این زمینه برنامه‌های آموزشی بسیار مهم است؛ لذا برای مبارزه با قاچاق کالا در استان برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع اصالت کالا در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های کارگروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین اظهار کرد: در طول یکسال و نیم گذشته تلاش کردیم که این کارگروه را دوباره فعال کنیم که در این مدت تا امروز 10 جلسه را در کارگروه یادشده برگزار کرده‌ایم و بیش از 50 مصوبه در این حوزه داشتیم که بیشتر آن‌ها اجرایی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ترویج استفاده از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا در میان خانواده‌ها بویژه جوانان و نوجوانان را مهمترین وظیفه این کارگروه دانست و اضافه کرد: برای مبارزه با قاچاق کالا در استان 25 کارگاه آموزشی با همکاری نیروی انتظامی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود.

وی تولید محتوا در فضای مجازی به ویژه کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی را مهمترین کار این کارگروه در زمان کنونی دانست و ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا همه برنامه‌های میدانی و حضوری ما در این حوزه تعطیل شده‌اند و مجبور به استفاده از شبکه‌های مجازی برای نشر پیام‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم.

اسماعیلی برگزاری جشنواره و مسابقه پوستر با موضوع حمایت از کالای ایرانی را از دیگر اقدامات مهم انجام‌شده در این حوزه دانست و گفت: همه آثار برتر و منتخب این جشنواره را در اختیار شهرداری و سازمان زیباسازی شهرداری قزوین قرار دارند تا این پوسترها را به مرور بر روی تیربردهای سطح شهر نمایش دهند.

انتهای پیام/
استان قزوین فرهنگی و اجتماعی قاچاق کالا و ارز مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر