کد خبر: 1099426 A

فرمانده انتظامی استان، گفت: فردی که با راه اندازی یک کانال تلگرامی اقدام به 100 فقره کلاهبرداری از طریق فروش سئوالات تقلبی کنکور سراسری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایلنا از البرز، سردار عباسعلی محمدیان با اعلام این خبر بیان داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، ماموران با یک کانال تلگرامی که اقدام به تبلیغ برای فروش سئوالات کنکور سراسری می کرد مواجه و بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی هویت گرداننده کانال را شناسایی کرده و پس از تحت نظر قرار دادن چندین روزه تحرکاتش، ضمن اطمینان از انجام فعالیت مجرمانه از سوی او، با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی غافلگیرانه نامبرده را در منطقه "قزلحصار" دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: در تحقیقات تکمیلی متهم به صراحت به کلاهبرداری از 100 نفر از دانش آموزان تحت عنوان فروش سوالات کنکور از طریق کانال تلگرامی اش اقرار کرد که در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به همراه نامبرده به مراجع قضائی ارسال شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تلاش ماموران برای شناسایی مال باختگان این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: با دستور مقام قضایی کانال تلگرامی این متهم مسدود شد.

سردار محمدیان در پایان بر نظارت دائم خانواده ها بر رفتار کودکان و نوجوانان در فضای مجازی تاکید کرد و یادآور شد: شهروندان می توانند برای دریافت هشدارها و مطالب آموزشی در حوزه نحوه کلاهبرداری های مجازی به سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolicce.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/
کلاهبرداری سردار محمدیان فروش سوالات کنکور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر