کد خبر: 1099385 A

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۲۶ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۶۴ لیتر سوخت جهت مصرف در حوزه کشاورزی این استان توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، سید ابوطالب مهدویان با اشاره به توزیع سوخت برای بخش کشاورزی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۲۶ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۶۴ لیتر سوخت جهت مصرف در حوزه کشاورزی این استان توزیع شده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین  ادامه داد: این میزان سوخت برای حرکت ماشین آلات بخش کشاورزی و فعالیت واحدهای تولیدی از سوی شرکت نفت تامین شده است.

وی ابراز کرد: بیشترین سوخت در بخش کشاورزی به ترتیب در شهرستان‌های تاکستان، قزوین و آبیک مصرف شده و کمترین میزان مصرف سوخت متعلق به شهرستان البرز است.

این مسئول در خصوص نحوه درخواست سوخت توسط کشاورزان خاطرنشان کرد: کشاورزان برای تأمین سوخت با مراجعه به سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) که به سامانه "تجارت آسان" نیز معروف است، در وهله اول ثبت‌نام کرده و سپس همکاران مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها اقدام به تأیید میزان سوخت تخصیصی با توجه به دستورالعمل سهمیه خواهند کرد.

وی اضافه کرد: این سامانه با بهره‌گیری از استعلام‌های سیستمی از سایر سازمان‌های مرتبط، فرآیند ثبت درخواست، احراز هویت و فعالیت متقاضیان انواع سوخت و تائید آن توسط سازمان‌های متولی را تسهیل می‌کند و بررسی درخواست‌های سوخت توسط جهاد کشاورزی، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سایر سازمان‌های متولی بدون دریافت هرگونه وجهی و بصورت رایگان انجام خواهد شد.

مهدویان خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی در تامین سوخت کشاورزان استان وجود ندارد و در صورت اعلام نیاز، نفت گاز تامین و در اختیار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
استان قزوین تجارت کشاورزی نفت سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر