کد خبر: 1099249 A

فرماندار ویژه کاشان مطرح کرد:

فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: بسیاری از شرکت های تولیدی در زمان قطعی برق بدون برنامه خسارت های میلیاردی را متحمل می شوند که ضرورت دارد اداره برق از این خسارت ها جلوگیری کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علی اکبر مرتضایی در حاشیه بازدید از شرکت ریسندگی و بافندگی شفق اظهار داشت: استفاده غیرمجاز برخی از متخلفان از برق که موجب قطعی و ضرر و زیان به شبکه توزیع برق می شود که خسارت های بسیاری به شبکه و صنایع وارد کرده است.

وی افزود: قطع برق صنایع در دو شیفت کاری به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست چراکه بسیاری از شرکت های تولیدی در زمان قطعی برق بدون برنامه خسارت های میلیاردی را متحمل می شوند که ضرورت دارد اداره برق ضمن همکاری با فرماندهی انتظامی جهت شناسایی مصرف کنندگان غیرمجاز،  با ایجاد تفاهم‌نامه با صنایع، مقدار سهمیه برق هر مجموعه و مطابق با برنامه دقیق خاموشی ها را مشخص و از خسارت های احتمالی جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: در غیر این صورت شرکت توزیع برق باید در برابر خسارت های وارده به تولیدکنندگان پاسخگو باشد.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان کاشان بیان داشت: آموزش در کنار کار باید در اولویت صنعتگران کاشانی قرار بگیرد، ایجاد برنامه های آموزشی و تبیین وضعیت کارخانه و مشارکت دادن کارگر در سودآوری کارخانه به بهره وری و پیشرفت شرکت کمک دو چندان می کند و در کنار آن موجب حس تعهد و مسئولیت پذیری در نیروی کار می شود.

فرماندار ویژه کاشان درباره حمایت از حقوق کارگر و کارفرما نیز بیان کرد: در کمیسیون کارگری شهرستان و همچنین کارگروه رفع موانع تولید همیشه حق و حقوق کارگران و کارفرمایان پیگیری و از طرفین دعوت می شود که برای امسال احقاق حق طرفین با جدیت بیشتری انجام خواهد گرفت.

مرتضایی در خصوص بازدید خود از مجموعه شرکت ریسندگی و بافندگی شفق نیز تصریح کرد: این مجموعه تولیدی در سال گذشته در حدود 150 نیروی کار داشته که امسال نیروی کار خود را به حدود 270 نفر با وجود شرایط کرونایی رسانده است و جای تقدیر دارد که با این وجود باز هم ظرفیت پذیرش و جذب نیروی کار را دارا است.

فرماندار کاشان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از نقاط مثبت این مجموعه تولیدی استفاده از مددجویان تحت پوشش بهزیستی کاشان و همچنین زندانیان کم خطر ندامتگاه کاشان به عنوان نیروی کار بوده که این نگاه بلند و خردمندانه موجب کمک رسانی به خانواده این مددجویان و همچنین زندانیان شده که رضایت مدیر این شرکت را نیز از نحوه کار را در پی داشته است.

رییس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان کاشان ادامه داد: یکی از اهداف ما در مجموعه فرمانداری، فراهم آوردن شرایطی برای صنعتگران است که تولیدکننده به جز دغدغه تولید و رقابت هیچگونه مشکل و دغدغه دیگر برای خود نداشته و به رشد و شکوفایی در تولید ملی برسند.

فرماندار ویژه کاشان گفت: استفاده غیر مجاز از برق برای کسب درآمد نامشروع خلاف شرع و حق الناس است و متخلفان حقوق عامه مردم در برخورداری از نعمت برق را ضایع می کنند.

انتهای پیام/
اصفهان برق برنامه های آموزشی درآمد مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر