کد خبر: 1099027 A

رئیس جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: مرغدارانی که نهاده دولتی دریافت کرده؛ اما برای توزیع مرغ با قیمت مصوب اقدام نکرده و محصول خود را خارج از شبکه به فروش می‌رسانند از فهرست دریافت نهاده‌ها خارج می‌شوند و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاطمه خمسه با اشاره به میزان تولید مرغ در استان گفت: در خرداد ماه در مرغداری‌های استان ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار قطعه جوجه ریزی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: از ابتدای ماه تا کنون در مرغداری‌های استان ۸۷۸ هزار قطعه جوجه ریزی شده است.

وی ابراز کرد: در مجموع در استان قزوین در روز ۹۰ تا ۱۰۰ تن مرغ کشتار روز تهیه شده و در اختیار متقاضیان و  مراکز فروش قرار می‌گیرد.

این مسئول عنوان کرد: مشکل خاصی برای تامین نهاده مورد نیاز مرغداری‌های استان وجود ندارد و تنها مساله تاخیر در بارگیری و حمل نهاده از بنادر است که تلاش شده تا بخشی از این مشکل با استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی کاهش یابد و تلاش داریم تا نهاده‎‌ها در کمترین زمان در اختیار مرغداران قرار گیرد.

وی ادامه داد: مرغدارانی که نهاده دولتی دریافت کرده؛ اما برای توزیع مرغ با قیمت مصوب اقدام نکرده و محصول خود را خارج از شبکه به فروش می‌رسانند از فهرست دریافت نهاده‌ها خارج می‌شوند و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

خمسه  گفت: از آنجا که قیمت مرغ در استان‌های مجاور بالاتر است کار سختی در مدیریت تامین و توزیع مرغ مورد نیاز و تنظیم بازار استان داریم؛ البتهبا تلاش شبانه روزی همکاران ما و اتحادیه مرغداران، مرغ مورد نیاز استان تامین شده است.

انتهای پیام/
تعزیرات جهاد کشاورزی رشد سازمان جهاد کشاورزی استان تولید مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر