کد خبر: 1098880 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: خروج گندم از استان ممنوع بوده و لازم است نهادهای ذی ربط به این امر توجه داشته باشند و نظارت‌ها نیز بر مراکز خرید تضمینی گندم افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت‌الله جمالی پور در نشست ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی استان قزوین گفت: حمایت از تولید کننده ضرورت دارد؛ اما در مواردی که یک تولید کننده کالای تولید شده  را با نرخ دولتی تولید کرده و با قیمت آزاد به فروش می‌رساند  دور از اصول حمایت است.

استاندار قزوین ادامه داد: لازم است مراغدارانی که از نهاده‌های دولتی استفاده کرده‌اند  تولیدات خود را طبق سهمیه به بازار عرضه کنند؛ درغیر این صورت مرتکب جرم شده و باید با آن‌ها برخورد شود، در مقابل تشویق مرغداران متعهد نیز امری مثبت است.

وی ابراز کرد: باید مرغداران متخلف در اسرع وقت به تعزیرات معرفی شوند و طولانی بودن تشکیل پرونده و طی پروسه به مدت دو هفته توجیه پذیر نیست و لازم است جهاد کشاورزی و دامپزشکی این موضوع را مد نظر داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: برخورد قاطع با دلالانی که سعی در ایجاد التهاب در بازار مرغ در استان دارند ضرورت دارد تا نظم و آرامش جامعه از بین نرود.

وی عنوان کرد: برگزاری نشست کمیته عرضه مرغ در استان بصورت مستمر و روزانه و یا یک روز در میان ضرورت دارد و لازم است کمیته‌ای نیز تحت نظر اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری در  راستای شناسایی و برخورد  با دلالان تشکیل شود.

جمالی پور بیان کرد: همچنین در راستای پیشگیری از تخلف و خروج غیرمجاز ساماندهی خودروهای باربری یخچال دار حامل گوشت و مرغ ضرورت دارد.

وی سپس درباره نظارت بر گندم گفت: خروج گندم از استان ممنوع بوده و لازم است نهادهای ذی ربط به این امر توجه داشته باشند و نظارت‌ها نیز بر مراکز خرید تضمینی گندم افزایش یابد.

استاندار قزوین ابراز کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌اغی موظف هستند کالاهای اساسی ر ا بدون محدودیت به خریداران عرضه کنند و محدودیت در فروش برخی کالاها تخلف بوده و التهاب ذر بازار را در پی دارد؛ از این رو برخورد با متخلفان ضروری است.

جمالی پور در پایان گفت: لازم است با گران فروشان و اخلال گران بازار نیز به طور جدی‌تر برخورد شده و در این راستا تمام نهادها و دستگاه‌های مرتبط با یکدیگر هماهنگی داشته باشند؛ چرا که هرگونه کم کاری در این زمینه عموم مردم را با مشکل مواجه می‌کند.

انتهای پیام/
تعزیرات جرم حمایت از تولید گندم عرضه مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر