کد خبر: 1098711 A

معاون جهاد کشاورزی استان خبر داد؛

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: : از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه ۱۹۰ هزار تن انواع نهاده‌های دام و طیور شامل ذرت دانه‌ای، کنجاله سویا و جو بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حمیدرضا عزتی در نشست شورای مدیران جهاد کشاورزی استان که صبح برگزار شد گفت: از  ابتدای سال تا پایان خرداد ماه ۱۹۰ هزار تن انواع نهاده‌های دام و طیور در استان توزیع شد که شامل یک‌صد و ۲۳ هزار تن ذرت دانه‌ای، ۴۰ هزار تن کنجاله سویا و ۲۷ هزار تن جو بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: از انتهای سال ۱۳۹۸ توزیع نهاده‌های دام و طیور در سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی بر اساس مقادیر اعلام شده توسط وزارتخانه انجام گرفته و در استان قزوین نیز بین دامداران، مرغداران و کارخانجات تولید کنسانتره توزیع شده است.

وی ابراز کرد: براین اساس طی سه ماهه نخست سال جاری، ۶۷ هزار و ۸۰۰ تن نهاده به تعاونی مرغداران، ۶۱ هزار و ۳۰۰ تن نهاده به اتحادیه و تعاونی‌های دامداران، ۳۲ هزار و ۶۰۰ تن نهاده به دامداران و ۲۸ هزار و ۴۰۰ تن نهاده به کارخانجات کنستانتره تحویل داده شده است.

این مسئول عنوان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده نهاده خام در کارخانجات فراوری به کنسانتره تبدیل می‌شود و بین دامداری‌های سنتی استان که نیاز و تقاضا دارند توزیع می‌شود.

عزتی گفت: توزیع نهاده‌های دامی بر اساس برآورد آمار دام در نتیجه بازدیدهای میدانی و همچنین اخذ اطلاعات مرغداران از طریق سامانه‌های دامپزشکی و سماسط (سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) انجام شده است.

 

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی وزارتخانه شورای مدیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر