کد خبر: 1098522 A

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: بیش از 650 واحد تولیدی در سطح شهرک های صنعتی استان اردبیل دارای پروانه بهره برداری هستند.

به گزارش ایلنا، محمد اهلی از فعالیت بیش از 650 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل خبر داد و گفت: از مجموع یک هزار و 300 قرارداد منعقد شده با سرمایه گذاران تاکنون، بیش از 650 واحد تولیدی موفق به اخذ پروانه بهره برداری از مراجع ذیصلاح شده اند(هر چند ممکن است برخی از این واحدهای تولیدی به صورت راکد و یا نیمه فعال باشند) و مابقی قراردادها نیز در حال اجرای طرح صنعتی خود هستند.

اهلی میزان سرمایه گذاری های انجام شده توسط بخش خصوصی در شهرک های صنعتی استان را بیش از 18 هزار میلیارد ریال برشمرد و افزود: البته اگر این حجم از سرمایه گذاری ها را به قیمت روز محاسبه کنیم اعداد بسیار فراتر از این ارقام خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل خاطر نشان کرد: علاوه بر واحدهای تولیدی، بیش از 650 طرح صنعتی نیز در شهرک های صنعتی وجود دارند که این طرح ها از مرحله انعقاد قرارداد و دریافت زمین تا مرحله احداث ساختمان متفاوت  هستند که در صورت اجرای این طرح ها، امکان افزایش اشتغال در شهرکهای صنعتی استان به دو برابر ظرفیت کنونی وجود دارد.

وی از افزایش میل به سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان خبر داد و افزود: با توجه به اعطای مشوقات سرمایه گذاری، شاهد افزایش روز افزون حضور متقاضیان در شهرک های صنعتی هستیم به نحوی که برای اولین بار در طول دوران تاسیس شرکت شهرک های صنعتی موفق به واگذاری بیش از 67 هکتار زمین صنعتی در قالب 188 قرارداد به سرمایه گذاران در سال 99 شدیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه بیش از 50 درصد از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان اردبیل در شهرک های صنعتی قرار دارند، افزود: به منظور رشد سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال، مشوق‌هایی برای سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی ارائه می‌شود و تلاش می شود تا با تسهیل شرایط واگذاری حق بهره برداری زمین، زمینه حضور سرمایه گذاران در استان فراهم شود.

انتهای پیام/
واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی اردبیل محمد اهلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر