کد خبر: 1098064 A

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری:

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری قزوین گفت: لازم است در راستای تکریم شهروندی و توسعه شهرها، توسعه پایدار دغدغه اصلی شوراهای استان باشد و برای رسیدن به آن تلاش شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین،  مصطفی صالحی در جلسه دوره‌های آموزشی شوراهای شهرهای خاکعلی و قشلاق که پیش از ظهر امروز برگزار شد گفت: مطابق با قانون اساسی شوراها از ارکان مهم تصمصم گیری بوده که با رای مردم انتخاب می‌شوند و گسترده‌ترین زنجیره نهاد مدنی هستند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری قزوین ادامه داد: لازم است در راستای تکریم شهروندی و توسعه شهرها، توسعه پایدار دغدغه اصلی شوراهای استان باشد و برای رسیدن به آن تلاش شود.

وی ابراز کرد: لازم است برنامه ششم توسعه و سند آمایش برای حل مشکلات شهری در زمینه‌های مختلفی مانند امور فرهنگی و اجتماعی، زیست محیطی، سیمای شهری و حفظ کاربری‌ها به کار گرفته شود.

 این مسئول عنوان کرد: باتوجه به قانون برای اختیارات و عملکرد شوراها حدودی تعریف شده و لازم است تمام اعضای شورا نسبت به آن‌ها آگاه باشند تا تصمیم‌گیری‌ها با منفعت همراه شود.

وی افزود: در واقع قانونمندی در کنار همراه یو هم افزایی اعضای شورا به توسعه کمک می‌کند و می‌توان گفت دوره شورای جدید می‌تواند به دوره حاکمیت قانون تبدیل شود.

صالحی گفت: از آنجایی که مردم شوراها را برای حل مشکلات و معضلات خود انتخاب کرده‌اند نباید این موضوع مورد غفلت واقع شده و در عمل تمایلات شخصی بعنوان مبنا قرار گیرد؛ در واقع باید فعالیت و عملکرد اعضای شوراها به گونه‌ای باشد که اعتماد عمومی را بیش  از پیش حفظ کرده و افزایش دهد.

انتهای پیام/
استان قزوین توسعه پایدار زیست محیطی شوراهای اسلامی قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر