کد خبر: 1098014 A

با دستور رئیس جمهور؛

طرح جامع انتقال، ذخیره‌سازی و صادرات اسید سولفوریک هرمزگان با ظرفیت تولید مجموعا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندرعباس، طرح جامع انتقال، ذخیره‌سازی و صادرات اسید سولفوریک هرمزگان با هدف انتقال اسید سولفوریک از مجتمع مس سرچشمه و خاتون آباد در استان کرمان به بندرعباس و صادرات آن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس به بهره برداری رسید.

در این طرح صادرات از طریق ساخت ۱۰۰ دستگاه واگن مخزن‌دار با ظرفیت حمل ۶۵ تن برای هر دستگاه، ساخت بیش از ۵ و نیم کیلومتر خطوط جدید ریلی در سایت بندرعباس و سرچشمه، تأمین۲۰۰ دستگاه ایزوتانک برای حمل اسید سولفوریک با ظرفیت حمل۳۰ تن به ازای هر دستگاه از طریق خطوط ریلی اجرا شده است.

برای زیرساخت‌های ذخیره‌سازی و انتقال اسید به اسکله صادراتی هشت مخزن به ظرفیت ۱۱۲هزار تن ساخته شده است. طرح جامع انتقال، ذخیره‌سازی و صادرات اسید سولفوریک با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح شد.

با بهره برداری از این طرح امکان صادرات سالانه یک میلیون تن اسید سولفوریک به بازارهای بین المللی فراهم شد. با اجرای این طرح برای۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام/
خلیج فارس دستور رئیس جمهور سرمایه گذاری هرمزگان منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر