کد خبر: 1097907 A

سرپرست امور آب و فاضلاب گناباد از نصب پمپ به صورت غیر اصولی و غیر مجاز توسط برخی از مشترکین و عدم امکان مدیریت توزیع عادلانه آب در نقاطی از گناباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جواد سالاری در این خصوص گفت: با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالی اخیر، بعضی از مردم با نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه توزیع آب، که امری غیرقانونی و غیرشرعی است، حقوق شهروندی را رعایت نمی کنند که این موضوع دسترسی عادلانه همه مردم را به آب شرب با چالش مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه نصب مستقیم پمپ باعث کاهش شدید فشار آب همسایگان شده و نیز ممکن است در اثر مکش معکوس، هرگونه آلودگی را وارد شبکه توزیع آب کند، گفت: هر مشترکی که که به دلیل افت فشار شبکه نیازمند استفاده از پمپ برای تقویت فشار داخل ساختمان باشد، حتما می بایست بعد از کنتور آب در ورودی شبکه داخلی ساختمان مخزن ذخیره تعبیه نموده و پس از این مخزن، پمپ را نصب نمایند تا آب پس از ورود به منزل و عبور از کنتور ابتدا وارد مخزن شده و پس از آن به داخل ساختمان پمپاژ شود.

سالاری افزود: از آنجایی که نصب مستقیم پمپ مطابق آیین نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه‌های آب و فاضلاب ممنوع است و منجر به قطع انشعاب تا زمان برچیدن پمپ خواهد شد، گشت آب به جد با مشترکین متخلف برخورد خواهد کرد. 

وی در پایان از همشهریان گنابادی درخواست کرد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق تلفن 122 به این امور گزارش دهند.

انتهای پیام/
آب و فاضلاب آیین نامه تلفن حقوق خشکسالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر