کد خبر: 1097617 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: استان قزوین با توجه ظرفیت‌های فراوان در حوزه صنعت قابلیت تبدیل شدن به مرکز استقرار صنایع پیشرفته (هایتک) را دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی استانداری، هدایت الله جمالی پور در بازدید از سازمان صمت استان به مناسبت فرارسیدن روز صنعت و معدن گفت: استان قزوین با توجه ظرفیت‌های فراوان در حوزه صنعت قابلیت تبدیل شدن به مرکز استقرار صنایع پیشرفته (هایتک) را دارد.

استاندار قزوین با اشاره به شرایط سختی چون اشتغال و معیشت در جامعه که از آثار تحریم‌های ظالمانه دشمن است، افزود: این شرایط  متاسفانه ما را در مدل‌های اشتباه توسعه صنعتی در کشور و استان غرق می‌کند، یکی از آرزوهای من تبدیل قزوین به"هایتک سیتی" یعنی شهر پیشرفته صنعتی با تکنولوژی روز دنیا و سازگار با محیط زیست بود.

وی تاکید کرد: سازمان صمت استان باید مطالعات جدیدی را با رویکرد حفظ ظرفیت‌ها و آینده نگری صورت دهد و زمینه‌های مدل جدید پیشرفته صنعتی را به جای مدل‌های سنتی فراهم کند.

نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: در مدل پیشرفته، شرکت‌های دانش بنیان موقعیت‌های بی بدیلی را با رویکرد اشتغال ایجاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشی از صنعت نتوانسته خود را بروز آوری کند و به همین علت با چالش‌هایی مواجه شده‌ایم، افزود: ضرورت دارد حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم ارائه  شود تا افق‌های جدید در زمینه رونق صنعت در استان ایجاد شود.

استاندار قزوین اظهار کرد: توسعه صنعت ارتباط مستقیم با امنیت ملی و کاهش معضلات اجتماعی دارد از همین رو باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشیم.

جمالی پور با اشاره به دیدگاه عمیق و اعتقادی مقام معظم رهبری به حوزه صنعت افزود: در شرایط تحریم‌های ظالمانه که بخش صنعتی کشور را تحت تاثیر قرار داده است، اتفاق‌های خوبی در بخش صنعت و تولید رخ داده که عملکرد دولت و سازمان صمت در این زمینه  شایان تقدیر است.

انتهای پیام/
استان قزوین اشتغال امنیت ملی سازگار با محیط زیست صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر