کد خبر: 1097540 A

معاون جهاد کشاورزی استان:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون حدود ۶۲ درصد از برنامه ابلاغی تامین بذر استان در سال جاری محقق شده و برنامه‌ریزی‌ها برای تهیه و تأمین بذر مورد نیاز کشاورزان در سال زراعی آینده در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان، مجید اسماعیلی در بیست و دومین جلسه کمیته فنی بذر استان ‌که در سالن باغستان این سازمان برگزار شد، گفت: از آغاز فصل برداشت گندم و جو تاکنون ۷ هزار و ۲۵۳ تن گندم و ‌جو بذری از تولید کنندگان بذر خریداری شده و این روند همچنان ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: از این میزان بذر خریداری شده ۵ هزار و ۶۶۷ تن به بذر گندم ‌و یک‌هزار و ۵۸۶ تن به بذر جو در ارقام مختلف طبقات سه گانه بذر شامل پرورشی، مادری و گواهی شده اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۶۲ درصد از برنامه ابلاغی تامین بذر استان در سال جاری محقق شده، گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش تولید گندم و جو بویژه در مزارع دیم، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تهیه و تأمین بذر مورد نیاز کشاورزان در سال زراعی آینده در حال انجام است.

این مسئول ادامه داد: لازم است تمام اعضای کمیته فنی بذر استان بویژه پیمانکاران تولید کننده بذر برای تحقق کامل برنامه تامین بذر استان اهتمام ویژه داشته باشند.

اسماعیلی گفت: با توجه به شرایط خشکسالی در سطح کل استان و تنش آبی شدید در سال زراعی جاری، سازمان جهاد کشاورزی سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را در مسیری پیش‌بینی کرده تا در کنار جبران خسارات وارده به کشاورزان از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی، در تأمین بذر و سایر نیازمندی‌های کشاورزان برای سال زراعی آینده هدف‌گذاری مشخصی را انجام دهد.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر