کد خبر: 1097533 A

مردی ۶۵ساله‌ای که در ارتفاعات دره کیوار همدان دچار حادثه شده بود با تلاش تیم نجات کوهستان هلال احمر همدان نجات یافت.

به گزارش ایلنا از همدان، معاون امداد و نجات هلال احمر همدان  با اشاره به انجام یک عملیات نفس‌گیر از سوی نجاتگران مستقر در پایگاه امداد و نجات کوهستان منطقه میشان، بیان کرد: عصر روز گذشته طی تماس مردمی با سامانه ۱۱۲ (مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان)، گزارشی مبنی بر سقوط فردی در ارتفاعات دره کیوار الوند دریافت شد و هماهنگی‌های لازم جهت اعزام تیم امداد کوهستان هلال احمر شهرستان همدان صورت گرفت.

حمید عرفی یگانه افزود: نجاتگران در سریعترین زمان خود را به محل حادثه رسانده و اقدامات اولیه را جهت تثبیت فرد مصدوم که به علت سقوط از ارتفاع دچار ترومای مچ پا شده را انجام دادند.

عرفی یگانه اضافه کرد: فرد مصدوم توانایی حرکت نداشت که نجاتگران با استفاده از بسکت و تجهیزات امدادی و طی مسافت طولانی و ناهموار کوهستانی، او  را از طریق مسیر منتهی به جاده تاریک دره به محل استقرار آمبولانس اورژانس انتقال داده و جهت اعزام به مراکز درمانی تحویل نیرو‌های اورژانس ۱۱۵ کردند و طبق گزارش های رسیده حال عمومی مصدوم خوب است.

معاون امداد و نجات هلال احمر همدان  یادآورشد: این عملیات به علت صعب‌العبور بودن مسیر کوهستانی و گرمای طاقت فرسای ارتفاعات الوند تا برگشت نجاتگران به پایگاه محل استقرار حدود ۸ ساعت به طول انجامید.

وی اظهار داشت: نجاتگران جمعیت هلال احمر استان همدان به‌صورت شبانه روزی در پایگاه کوهستانی میدان میشان مستقر و آمادگی امدادرسانی به مصدومان احتمالی را دارند.

 

 

انتهای پیام/
جاده شبانه روزی کوهستان هلال احمر همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر