کد خبر: 1097451 A

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی ضمن توسعه گردشگری به رشد امکانات رفاهی و اقتصادی در مناطق روستایی نیز کمک می‌کند؛ در همین راستا این اقامت‌گاه‌ها در منطقه الموت ساخته یا تجهیز می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین علیرضا خزائلی با اشاره به اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی ضمن توسعه گردشگری به رشد امکانات رفاهی و اقتصادی در مناطق روستایی نیز کمک می‌کند؛ در همین راستا این اقامت‌گاه‌ها در منطقه الموت ساخته یا تجهیز می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ادامه داد: درحال حاضر 15 اقامتگاه بوم‌گردی در حال ساخت و تجهیز هستند که دو مورد آن‌ها در زرآباد و دیکین قرار دارند.

وی ابراز کرد: در چند سال اخیر با اقدامات صورت گرفته زیرساخت‌های گردشگری در مناطق روستایی توسعه کرده و سرمایه گذارانی نیز جذب شده‌اند و این توسعه نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست.

خزائلی گفت: سرمایه گذاری در راستای توسعه مناطق بوم‌گردی در استان از توجیه اقتصادی برخوردار است و از این رو از سرمایه گذاران در  این زمینه استقبال کرده و مجوزهای لازم را در زمان کوتاهی برای آن‌ها صادر خواهیم کرد. 

انتهای پیام/
استان قزوین رشد سرمایه گذاران صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر