کد خبر: 1097338 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: امشب برای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، مازندران، گیلان، اردبیل، زنجان و ارتفاعات استان‌های البزر، تهران و سمنان رشد ابر‌های همرفتی، رگبار باران، رعد‌وبرق و وزش باد‌های شدید و موقتی و در بعضی نقاط باد و گرد‌وخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه همچنین در این مناطق احتمال وقوع تگرگ در مناطق مستعد، برخورد صاعقه و جاری شدن روان آب وجود دارد، ادامه داد: فردا پنجشنبه همین شرایط جوی در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های البزر، تهران و سمنان رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر مواج و متلاطم است، افزود: از امروز تا جمعه دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر که پیش از این گرم و شرجی بودند و همچنین استان اردبیل ۳ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد و هوا در این مناطق خنک می‌شود.

گودرزی اظهار کرد: از فردا تا اواخر وقت جمعه برای جنوب کشور افزایش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود و در این مناطق با دمای بالای ۴۹ درجه مواجه هستیم و هوا در استان‌های ایلام و خوزستان بسیار گرم می‌شود و ساکنین این مناطق حتما باید از تردد‌های غیر ضروری در اوایل روز و حوالی ظهر خودداری کنند و از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه طی چند روز آینده در شرق و جنوب کشور به ویژه منطقه زابل و شرق کرمان انتظار وزش باد‌های شدید، خیزش گرد‌وخاک و کاهش کیفیت هوا را داریم، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و در ساعات بعد از ظهر نیمه ابری می‌شود و گاهی با وزش باد مواجه است و بیشینه دمای آن به ۳۹ درجه می‌رسد.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی استان کشور دریای خزر سازمان هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر