کد خبر: 1096496 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: فرایند صدور، تمدید و تجدید پروانه کار موقت (کارت کار) اتباع خارجی افغانستان و عراق در آمایش 16 و هویت 15 در این استان آغاز شده است. در این راستا و بر اساس ماده 122 قانون کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند نسبت به صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع خارجی اقدام کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهزاد سام دلیری افزود: در همین راستا و همزمان با اجرای آمایش ۱۶ (طرح صدور کارت‌ اقامت اتباع افغانستانی در شهرستان‌های اراک، ساوه و دلیجان) فرآیند اجرایی صدور کارت نیز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: صدور کارت برای متقاضیانی است که برای نخستین بار، کارت کار را دریافت می‌کنند. تمدید نیز برای دارندگان کارت کار موقت است که پروانه کار موقت مشمولان طرح، در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: اتباع خارجی دارای پروانه کار موقت، مشمول حمایت‌های بیمه‌ای از جمله بیمه تامین اجتماعی، حوادث ناشی از کار و سایر مزایا می‌شوند.

سام دلیری تصریح کرد: در صورت نداشتن پروانه کار و اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در کارگاه‌ها، نه تنها شاغلین از حمایت‌های بیمه‌ای محروم می‌شوند، بلکه کارفرمایان نیز بر اساس قانون، مشمول جریمه شده و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی بیان داشت: با توجه به لزوم احراز هویت مشمولان طرح در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی برای فرآیند صدور و تمدید پروانه کار، این امور با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. 

انتهای پیام/
اتباع خارجی صدور کارت کار موقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر