کد خبر: 1096491 A

قربانی خبرداد؛

مالک باشگاه ماشین سازی تبریز گفت:با مساعدت مسئولان استان،ورزشگاه باغشمال در اختیار باشگاه ماشین‌سازی تبریز قرار خواهد گرفت.

یونس قربانی، مالک و مدیرعامل سبزقبایان در گفتوگو با خبرنگار ایلنا، اعلام کرد: با مساعدت و همکاری مسئولین اداره‌کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و مسئولان اداره ورزش شهرستان تبریز، ورزشگاه باغشمال تبریز تا ۱۰ روز آینده در اختیار ماشین‌سازان قرار خواهد گرفت، تا تیم در هفته‌های باقیمانده از لیگ‌برتر از امکانات این استادیوم استفاده کند.

بر اساس این گزارش، ورزشگاه باغشمال تبریز در سال ۱۳۲۷ گشایش یافت و در همان سال مسابقات قهرمانی کشور در رشته‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال به صورت متمرکز در این ورزشگاه برگزار شد. در زمان برگزاری این مسابقات زمین فوتبال ورزشگاه خاکی بوده، و در سال ۱۳۳۵، چمن ورزشگاه در بازی دوستانه منتخب تبریز و تیمی از آدانا ترکیه گشایش یافت. پس از انقلاب این ورزشگاه به یاد غلامرضا تختی به ورزشگاه تختی تغییر نام یافت.

در سال ۱۳۹۵ دوومیدانی کاران این ورزشگاه به دلیل تجمع افراد در پیست دوومیدانی اعتصاب کردند و مانع‌های دوومیدانی را در پیست چیدند که این کار موجب اعتراض مسئولان ورزشگاه شد.

در یکی از بازی‌های انجام شده در این ورزشگاه در سال ۶۴، نزدیک به ۴۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند به طوری که دور پیست و سقف ورزشگاه نیز مملو از جمعیت بود. این بازی بین تیم منتخب تبریز و تیم لوکوموتیو لایپزیک آلمان شرقی برگزار شد که با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

پرتماشاگرترین بازی دهه ۷۰ نیز به بازی دو تیم تراکتورسازی و پاس در سال ۷۱ مربوط است که ۳۰ هزار نفر از نزدیک این بازی را تماشا کردند.

این ورزشگاه در سال ۱۳۵۵ و در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۶ میزبان دیدارهای دور مقدماتی گروه آ مسابقات بود که با شرکت تیم‌های ملی فوتبال کویت، چین، و مالزی برگزار شد.

چند بازی بین‌المللی تیم ملی نیز در این ورزشگاه انجام گرفته‌است که از آن جمله می‌توان به دیدار تیم ملی ایران با قطر ۱۳۷۵ - تیم ملی ایران با کویت در سال ۱۳۷۶، بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۰۲ با حضور تیم‌های ایران، گوام ۱۳۷۹ و تاجیکستان و دیدارهای جام ال‌جی در سال ۲۰۰۲ و با شرکت تیم‌های ایران، پاراگوئه، مراکش و آفریقای جنوبی اشاره کرد.

هم‌چنین بهترین پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه تختی (باغشمال) تبریز روی داد. در دیداری که در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۷۹ انجام شد، ایران موفق شد در دیداری یک‌سویه تیم ملی فوتبال گوام را با نتیجه پر گل ۱۹ بر صفر شکست دهد.

انتهای پیام/
استان آذربایجان شرقی بازی تیم ملی ایران چین مراکش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر