کد خبر: 1096460 A

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک خبر داد؛

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: 20 هزار دوز سهمیه واکسن کرونا وارد استان مرکزی شد و از امروز گروه‌های هدف که مرحله اول واکسن خود را زده‌اند، مرحله یادآوری واکسن را نیز دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهریار حسینی افزود: با توجه به دریافت محموله جدید واکسن سینوفارم تا روز سه شنبه هفته جاری این واکسن در 3 مرکز شهید ساکی (خیابان دانشگاه) ، یادگار امام (کوی رضوی) و سالن شهیدان ثامنی (خیابان قائم مقام) برای افراد بالای 70 سال که دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند، تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری، تزریق دوز اول واکسن برای گروه های سنی بالای 70 سال که بر هر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشده‌اند و همچنین لکه‌گیری جاماندگان واکسن کادر بهداشت و درمانی نیز انجام می‌شود.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک اظهار داشت: امیدواریم محموله دیگر واکسن کرونا به منظور شروع واکسیناسیون گروه سنی 65 سال به بالا از هفته آینده در اختیار استان قرار گیرد که در صورت تحقق این موضوع، مراتب از طریق اخبار و کانال روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی به عموم مردم اطلاع رسانی می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه با آغاز تزریق واکسن ایرانی کووبرکت و همچنین واکسن‌های وارداتی، امید می‌رود که واکسیناسیون جامعه هدف با سرعت بیشتری انجام شود، تصریح کرد: با افزایش ظرفیت و دریافت محموله واکسن کرونا، دانشگاه علوم پزشکی اراک آمادگی دارد روزانه حدود 6000 نفر را علیه بیماری کووید 19 واکسینه کند.

وی بیان داشت: افراد مشمول می‌توانند با مراجعه به سایت  salamat.gov.ir و ثبت نام در آن، طبق پیامک رسیده برای دریافت واکسن خود مراجعه کنند. 

انتهای پیام/
واکسن کرونا 20 هزار دوز تزریق به گروه های هدف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر