کد خبر: 1096353 A

مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۵۰۰ هزار تن کالا توسط ناوگان باری حمل شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، غلامحسین ولدی گفت: در ۳ ماه نخست امسال حدود ۲۵۰ هزار تن کالا در راه آهن شمال ۲ بارگیری و حدود ۳۰۰ هزار تن کالا هم در این اداره کل تخلیه شده است.

وی افزود: در این مدت حدود ۱۰۰ هزار تن کالا در پایانه ریلی آستارا حمل شده که از این میزان بیش از ۴۰ هزار تن کالا به جمهوری آذربایجان صادر شد.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با بیان اینکه عمده کالا‌های ترانزیتی و وارداتی در پایانه ریلی آستارا چوب، الوار، عدس، گندم و جو است گفت: کشور عراق مقصد اصلی بار‌های ترانزیتی پایانه ریلی آستارا محسوب می‌شود.

غلامحسین ولدی گفت: سیمان، کلینر، مواد شیمیایی، کاشی، آهن آلات و لوازم خانگی عمده کالا‌های صادراتی از طریق این خط ریلی به کشور آذربایجان است.

وی خاطرنشان کرد : این اداره کل در زمینه جابه جایی بار تعامل موثری با صنایع فولاد، تولیدی‌های دام و طیور و شرکت‌های راه سازی داشته، به طوری که محصولات و مواد اولیه این صنایع به طور مستمر در حال انتقال است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ افزود : ایستگاه راه آهن رشت ظرفیت مناسبی برای جذب بار از بنادر و پایانه‌های مرزی شمال کشور دارد و می‌تواند به عنوان یک نقطه استراتژیک در زمینه جذب بار‌های ترانزیتی با بهره گیری از شیوه حمل و نقل ترکیبی نقش آفرینی کند.

وی اضافه کرد: راه آهن شمال ۲ بخشی از مصالح مورد نیاز پروژه راه آهن رشت – کاسپین و سایر پروژه‌های راه سازی را از مبدا لوشان و منجیل تامین می‌کند.

انتهای پیام/
حمل و نقل راه آهن عراق مواد شیمیایی بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر