کد خبر: 1096312 A

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: دروازه عالی‌ قاپو مجموعه جهانی شیخ صفی ‌الدین اردبیلی با اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار بعد از 70 سال احیا شد.

به‌ گزارش ایلنا، نادر فلاحی عنوان کرد: احیای دروازه عالی‌قاپو با توجه به اهمیت آن جزو اولویت‌ها قرار گرفته و فاز اول آن عملیاتی و اجرایی شد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: این بنا که در محل اصلی خود، پس از ۷۰ سال احیا شده سبب تکمیل هفت درب و مرحله عرفانی میراث‌ جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی شد.

وی افزود: برای فاز اول شامل احیای سازه و نورپردازی که از سال 97 تا 98 اجرا شد، 100 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد که با اجرای این طرح، علاوه بر تحقق مطالبات مردم منطقه، برای 20 نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.

فلاحی بیان کرد: دروازه عالی‌قاپو یکی از نمادهای هویتی اردبیل بود که با احیای دوباره‌ آن زمینه برای ارتقای حس افتخار به تاریخ و هویت اردبیل فراهم شده و موجبات خرسندی و فرح‌بخشی اهالی را فراهم آورده است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای اجرای فازهای بعدی احیای این مجموعه گفت: عملیات کاشی‌کاری و تزئینات نیز در حال انجام پروسه اداری برای آغاز اجرا است.

انتهای پیام/
میراث فرهنگی اردبیل نادر فلاحی عالی قاپو اردبیل دروازه عالی قاپو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر