کد خبر: 1096256 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: برای سه روز آینده در ساعت‌های بعدازظهر و شب در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شرق و ارتفاعات شمالی هرمزگان رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را داریم. تا چند روز آینده در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان در ساعت‌های بعدازظهر بارش‌های پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: از چهارشنبه تا آخر هفته با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر بارش رخ خواهد داد. از روز پنجشنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی هم بارش‌های پراکنده‌ای رخ خواهد داد. طی این مدت دمای هوا در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل بین شش تا ده درجه خنک‌تر خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: چهارشنبه شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد‌های شدید را خواهند داشت. پنجشنبه و جمعه خراسان رضوی، خراسان شمالی، جنوب سمنان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید را همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید را خواهند داشت. از امروز تا آخر هفته شرق دریای عمان مواج خواهد بود. همچنین از چهارشنبه بعدازظهر تا ظهر جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.

وی درباره آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: امروز آسمان تهران صاف و آفتابی است. اما از بعدازظهر هوا نیمه ابری خواهد شد که با وزش باد‌های پراکنده همراه خواهد بود. بیشینه دمای تهران هم سی و هفت درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام/
پایتخت دریای خزر سازمان هواشناسی عمان گرد و خاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر