کد خبر: 1096249 A

رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین در رشته مهندسی مکانیک در فهرست رتبه بندی موضوعی شانگهای قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین، محمد جواد دهقانی با اشاره به رتبه بندی موضوعی شانگهای گفت: رتبه‌بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۲۱ در 22 رشته حوزه مهندسی صورت پذیرفته و در رشته مهندسی مکانیک نام دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز قرار دارد.

رئیس موسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری ادامه داد: نظام رتبه‌بندی شانگهای در سال ۲۰۲۱ میلادی برای پنجمین سال، رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر دنیا را منتشر کرده که اسامی بیش از هزار و 800 دانشگاه از بین چهار هزار دانشگاه مورد بررسی از ۹۳ کشور جهان در فهرست نهایی این رتبه‌بندی قرار گرفتند.

وی ضمن اعلام آمار تعداد دانشگاه‌های ایرانی در این رتبه‌بندی گفت: از ایران ۳۴ دانشگاه در این رتبه‌بندی حضور دارند، تنها دانشگاه‌هایی می‌توانند در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند که از حداقل تعداد تولیدات علمی در بازه زمانی ۲۰۱۹-۲۰۱۵ در پایگاه وب آو ساینس برخودار بوده‌اند که این حد آستانه در رشته‌های مختلف متفاوت است.

دهقانی گفت: شانگهای در سال ۲۰۲۱ از ۵ شاخص جهت ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر دنیا بهره گرفته است که وزن هر کدام از این شاخص‌ها متناسب با هر رشته تغییر می‌کند.

انتهای پیام/
امام خمینی جهان شاخص علم و فناوری مکانیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر