کد خبر: 1096088 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران 21 مهرماه به میزبانی قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، محمدحسین اسماعیلی با اشاره به برگزاری دوسالانه خوشنویسی گفت: ششمین دوسالانه خوشنویسی ملی ایران به همت انجمن خوشنویسان ایران و انجمن خوشنویسان قزوین و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، فرهنگستان هنر ، استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان قزوین، همزمان با روز ملی خوشنویسی در 21 مهرماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: این دوره دوسالانه خوشنویسی با هدف اعتلای بیش از پیش جایگاه هنر خوشنویسی در سطح ملی، ایجاد بستری مناسب برای عرضه و ارائه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ارزشمند هنر خوشنویسی، زمینه‌سازی رشد و بالندگی هنرمندان خوشنویسی ایران، رشد فرهنگ دیداری مردم جامعه در ارتباط با هنر خوشنویسی، توسعه و گسترش ارتباطات هنری در میان هنرمندان خوشنویس و مابین خوشنویسان و مخاطبان، رونق بخشی و توجه ویژه به ارتقای اقتصاد هنر خوشنویسی و معرفی هنرمندان مهر ماه ۱۴۰۰ در قزوین برپا خواهد شد.

وی ابراز کرد: دوسالانه ششم در بخش‌های مسابقه، بخش ویژه بزرگداشت استاد عمادالکتاب سیفی قزوینی، بخش نمایشگاهی، بخش نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی و در گرایش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ و نقاشیخط برگزار می‌شود.

دبیر ششمین دوسالانه خوشنویسی ایران اضافه کرد: موضوع این آثار آزاد، آیات و روایات و احادیث، اشعار و متون فاخر ادبیات فارسی، سخنان بزرگان و نام آوران جهان و هر موضوعی در حوزه معرفی و ترویج فرهنگ و هنر و تاریخ ایران است.

اسماعیلی گفت: متقاضیان برای دریافت نسخه کامل فراخوان به www.bici.ir مراجعه و برای ارسال آثار از طری info@bici.ir   اقدام کرده و برای کسب هر گونه اطلاعات به دبیرخانه این دوسالانه واقع در قزوین، میدان میرعماد، خیابان عدل، مجتمع هنری سینمایی دفتر انجمن خوشنویسان قزوین  و یا با 33370188 تماس بگیرند.

انتهای پیام/
استان قزوین ایران جامعه خوشنویسی فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر