کد خبر: 1095768 A

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت : ازباز گشایی سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،معصومه حسنی خونسار مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: با انتقال گروه کتابخانه‌های عمومی از  ۳ به  ۲ فعالیت سالن‌های مطالعه در استان کرمانشاه آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه نحوه فعالیت کتابخانه‌ها طبق بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است گفت: ساعت کاری کتابخانه‌های عمومی  درنوبت اول ۷:۳۰ تا ۱۴ و در روز‌های پنجشنبه‌ها ۸ تا ۱۳:۳۰ و ساعت کاری نوبت دوم: ۱۳ تا ۱۹:۳۰ خواهد بود.

وی با بیان اینکه کتابداران در وضعیت آبی ۱۰۰ درصد، نارنجی ۵۰ درصد و زرد ۷۰ درصد در کتابخانه هاحضور خواهند داشت گفت: برنامه و جلسات حضوری در همه رنگ‌های نارنجی و زرد و آبی مجاز است و سقف شرکت کنندگان مطابق بخشنامه متفاوت خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه افزود: مخزن و بخش‌های کتابخانه و سالن‌های مطالعه به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد و دورکاری برای مشمولین در وضعیت زرد و نارنجی مطابق بخشنامه داخلی نهاد انجام می‌شود.

خونسار اظهار داشت: در صورت وضعیت قرمز ادارات شهرستان با ۳۰ درصد نیرو فعالیت خواهند داشت.

وی در خصوص کتابخانه نابینایان هم گفت: حضور کتابداران نابینا و کم بینا در وضعیت نارنجی سه روز در هفته، در وضعیت زرد چهار روز در هفته و در وضعیت آبی صددرصد خواهد بود.

حسنی خونسار در ادامه افزود: اکنون سالن‌های مطالعه ۱۰۸ باب کتابخانه عمومی استان پذیرای اعضای کتابخوان  است.

خونسار خاطرنشان کرد: مراجعه کنندگان به کتابخانه‌ها باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده و از تجمع غیر ضروری در بخش‌های مختلف کتابخانه خودداری کنند.

وی افزود:همچنان اولویت کتابداران کتابخانه‌های عمومی بر فعالیت‌های فضای مجازی است و ترویج و رشد فرهنگ مطالعه از طریق ارتباط فضای مجازی با مخاطبان ادامه دارد.

 

انتهای پیام/
استان کرمانشاه کتابخانه عمومی بازگشایی سالن مطالعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر