کد خبر: 1095475 A

استاندار هرمزگان گفت: عملیات اجرایی ساخت مارینا در شهر بندرعباس به زودی آغاز و قایق های تفریحی و گردشگری دریایی در این قالب ساماندهی می‌شوند و این پروژه از مولفه‌های مهم برای شهر بندرعباس خواهد بود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فریدون همتی اظهار کرد: فاز نخست بیمارستان 531 تخت‌خوابی بندرعباس، شامل 220 تخت‌خواب تا شهریور ماه سال جاری باید آماده بهره‌برداری شود و در نهایت این بیمارستان در همه بخش ها تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

همتی پس از بازدید از پروژه‌های شهرستان بندرعباس با اشاره به بازدید از روند احداث بیمارستان 531 تخت‌خوابی بندرعباس، عنوان کرد: در این پروژه بزرگ و بسیار مهم، همه کارها به گونه جهادی و فوق‌العاده انجام شده و پروژه بدون توقف، پیشرفت داشته است.

وی ادامه داد: از لحاظ تامین مالی این پروژه، هم سال گذشته اقدامات لازم انجام شد و هم برای سال جاری، تمهیدات لازم در نظر گرفته شده تا طبق برنامه، فاز نخست این بیمارستان، شامل 220 تخت‌خواب تا شهریور ماه سال جاری آماده بهره‌برداری شود و در نهایت این بیمارستان در همه بخش ها تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به بازدید از قطعات دو و سه بلوار ساحلی شرق بندرعباس، افزود: این بلوار از پروژه‌های بزرگ در کشور است و دارای ویژگی‌های خوب به لحاظ طول و عرض، لاین های تندرو و کندرو، مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی و فضای سبز مناسب است که پیشرفت خوبی دارد و طبق برنامه‌ریزی تا پایان تیر ماه و اوایل مرداد ماه سال جاری، فاز نخست این پروژه باید به نتیجه برسد و آماده بهره‌برداری شود.

همتی با اشاره به بازدید از ساماندهی قایق های صیادی در بندر صیادی شیلات در بندرعباس، تصریح کرد: عملیات اجرایی ساخت مارینا در شهر بندرعباس به زودی آغاز و قایق های تفریحی و گردشگری دریایی در این قالب ساماندهی می‌شوند و این پروژه از مولفه‌های مهم برای شهر بندرعباس خواهد بود.

وی با اشاره به بازدید از جاده سیاهو، گفت: این جاده با انشعاب از بزرگراه بندرعباس - سیرجان، تا سیاهو در حال احداث است و روستاهای اطراف را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

استاندار هرمزگان با اشاره به بازدید از طرح آبیاری تحت فشار در روستای سغ، خاطرنشان کرد: این طرح 300 هکتار از اراضی کشاورزی در این منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

همتی با اشاره به بازدید از سد زاکین، اظهار کرد: این سد دارای مخزن پنج و نیم میلیون مترمکعبی، ارتفاع 45 متر و طول تاج 180 متر است و در تامین آب شرب روستاها و همچنین 350 هکتار زمین های کشاورزی و باغات پایین دست این سد و تغذیه سفره های آب زیرزمینی نقش مهمی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در این بازدید، دستورات جدید برای تسریع در کار و رفع موانع پیمانکار این پروژه صادر شد و طبق برنامه، این سد تا هفته دولت سال جاری باید به بهره‌برداری برسد که در منطقه سیاهو، تحول خوبی ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/
بزرگراه پوشش گردشگری هرمزگان آب زیرزمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر