کد خبر: 1095205 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: در سال جاری 22 هزار و 967 نفر ساعت در زندان‌ها و ۴۲ هزار و ۳۵۷ نفر ساعت آموزش در پادگان‌ها داشته‌ایم که به صورت کاملا رایگان ارائه شده و به مهارت آموزی این اقشار کمک کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محسن مددی با اشاره به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سه ماه ابتدایی سال گفت: در این مدت سه هزار و ۵۱۸ نفر در رشته‌های مختلف آموزش دیده و مهارت کسب کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین ادامه داد: سربازان در حال خدمت در پادگان ها، زندانیان، افراد تحت پوشش بهزیستی، ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه نشینان، روستائیان و متقاضیان مهارت آموزی در کارگاه‌های ثابت فنی و حرفه‌ای، کارگاه‌های مهارت آموزی در محیط واقعی کار، کارگاه‌های سیار شهری، کارگاه‌های مستقر در اصناف و دانشگاه‌ها از آموزش‌هی فنی و حرفه‌ای در استان بهره بردند.

این مسئول ابراز کرد: در سال جاری هزار و 634 نفر در آموزشگاه‌ها و کارگاه‌های ثابت مهارت آموزی کردند و بیشتر امکانات آموزشی فنی و حرفه‌‎ای استان نیز به این آموزشگاه‌ها اختصاص  دارد.

وی عنوان کرد: در سال جاری 22 هزار و 967 نفر ساعت در زندان‌ها و ۴۲ هزار و ۳۵۷ نفر ساعت آموزش در پادگان‌ها داشته‌ایم که به صورت کاملا رایگان ارائه شده است.

مددی گفت: آموزش‌های ارائه شده به سربازان و زندانیان ضمن مهارت آموزی فرصت ایجاد و داشتن شغل پس ا ز فارغ شدن از سربازی و آزادی از زندان را فراهم کرده و دارای اثرات مثبتی است.

انتهای پیام/
استان قزوین بهزیستی زندان سربازی فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر