کد خبر: 1094919 A

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: سالن‌های مطالعه ۵۵ کتابخانه عمومی استان از پنجم تیر بازگشایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، احمد فرهادی گفت: بر اساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی، سالن‌های مطالعه کتابخانه‌های واقع شده در مناطق نارنجی، زرد و آبی به ترتیب با ۳۰، ۴۰ و ۵۰ درصد ظرفیت، فعالیت خود را از فردا شنبه پنجم تیر آغاز خواهند کرد.

فرهادی افزود: هم‌اکنون شهرستان‌های استان از نظر سطح هشدار در وضعیت زرد و نارنجی به سر می‌برند، از این رو تمامی سالن‌های مطالعه موجود در ۵۵ کتابخانه چهارمحال و بختیاری آماده ارائه خدمات حضوری به مراجعه‌کنندگان است.

وی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمع افراد در بخش‌های مختلف کتابخانه شامل لابی، راهرو‌های مخازن، مقابل میز امانت و محوطه کتابخانه و تهویه مناسب سالن‌ها تأکید کرد.

فرهادی گفت: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها همچنان اولویت بر بهره‌گیری از فضای مجازی است و فعالیت کتابخانه‌های سیار و پیشخوان کتاب هم همچون گذشته دنبال خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، به اجرای ۲۷۰ برنامه فرهنگی در دهه کرامت اشاره و خاطرنشان کرد: برپایی نشست ادبی و نقد کتاب، برگزاری نشست مطالعاتی با محوریت سبک زندگی رضوی، نمایشگاه موضوعی کتاب و قصه‌گویی از جمله مهم‌ترین عناوین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

بیش از ۲۰۰ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری هستند که از این تعداد ۴۵ هزار نفر به‌صورت مستمر فعالیت‌های مرتبط با کتاب و کتاب‌خوانی را دنبال می‌کنند.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری، کوهرنگ، خانمیرزا، بن، سامان و اردل در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و کیار در وضعیت نارنجی (خطر زیاد) شیوع کرونا قرار دارند.

انتهای پیام/
چهارمحال و بختیاری سبک زندگی کتابخانه های عمومی ماسک کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر